קרציות

הקרצייה היא טפיל חיצוני אשר ניזונה מדם פונדקאי.
היא מסוגלת להעביר מחלות בין הפונדקאים השונים – בדרך כלל מעולם החי – כלבים חתולים או אפילו עכברים. לעיתים היא עוקצת גם את האדם. כאשר הקרצייה מטילה את ביציה בתוך הבית המכה הופכת לבלתי נשלטת. מאות קרציות מתפתחות מהזחלים תוך זמן קצר ורק הדברה מהירה תציל את המצב.

קרציית המערות:
הקרציה בעלת תכונת הישרדות מרשימה ביותר היא יכולה לחיות כמה שנים בתנאי צום יש האומרים שהיא מקפיאה את עצמה עד שהיא מוצאת פונדקאי מתאים לעקוץ אותו הקרציה הזו נחשבת מסוכנת לאדם כי היא מעבירה מחלה שנקראת "קדחת המערות" מחלה מסוכנת לאדם העברת המחלה הופכת יותר מסוכנת כי לקרציית המערות יכולת להעביר את המחלה לילדיה מכאן מערה שנמצא בה קרציות נגועות עלולה להיות נגועה במחלה של קדחת המערות במשך שנים רבות.


הקרציות הם טפילים הניזונים מדם חם של יונקים עופות זוחלים בני אדם הקרציות מתחלקות ל2 קבוצות קרציות רכות וקרציות קשות.

הקרציות עלולות להעביר מחלות כמו קדחת המערות, קדחת הקרציות.
ישנם כ65 מינים של קרציות וזהו טפיל המסוכן בהחלט לאדם אז מה עלינו לעשות?

– מומלץ לבדוק את בעלי החיים (חתולים וכלבים בעיקר) האם הם נושאים עליהם קרציות.
– לבחון בתקופות האביב והקיץ האם ישנם קרציות בבית או בחצר.
– ביקרנו במקום עם בעלי חיים לבדוק שלא בטעות אנו נושאים עימנו קרציות ובכך מעבירים אותם למקום אחר בתוך הציוד שלנו או על גופינו.

הדברת קרציות מומלצת לביצוע אך ורק ביידי מדביר מוסמך ישנם שיטות הדברה שעלולות להחמיר את המצב במקום להטיב עימו לכן אנו ממליצים לטפל אצל מדביר מוסמך נגד קרציות. ליצחק המדביר פתרונות מצויינים נגד קרציות בשימוש בחומרי הדברה המאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה להדברת קרציות.

קרציית הכלב: היא קרציה קשה בעלת 4 זוגות רגליים אורכה כאשר היא מלאה יכול להגיע ל1 סנטימטר היא הקרציה הנפוצה בישראל ומעבירה את מחלת קדחת הבהרות.
מחזור החיים הוא ביצה זחל נימפה ובוגר.

המזיקים בארצנו: