פרעושים

הפרעושים ידועים כחרקים מוצצי דם. הם עוקצים את בעלי החיים וגם את האדם, הם עלולים להעביר מחלות ואלרגיות שונות ומסוכנות. ( כמו מחלת הדבר המועברת על ידי עקיצת הפרעוש חולדה נגועה במחלה בטרם עקץ את האדם. ומחלת הטיפוס הבהרות)
ההתרבות שלהם מהירה מאוד. על פי רוב הם יגיעו אל הבית בעקבות בעלי חיים אשר משמשים כפונדקאים שלהם. הדברה יסודית באמצעות החומרים המתאימים, תמגר את התופעה ותעלים את הפרעושים מהבית.

זמן ההתפתחות של פרעושים תלוי במספר פרמטרים:
1 תזונה של הפרעושים
2 טמפרטורת הסביבה של הפרעושים.
3 רמת הלחות של האזור בו הפרעושים נמצאים.

בעונת הקיץ משך ההתפתחות של הפרעוש מדרגת ביצה ועד שהוא הופך לפרעוש בוגר היא 18-32 ימים ובחורף משך ההתפתחות של פרעושים יכול להמשך אפילו כמה חודשים הנקבה יכולה להטיל מאות ביצים בכל החיים שלה והתפתחות הביצים לפרעוש בוגר תתבצענה באזור בו הטילה הנקבה את הפרעושים.

הפרעושים בדרגת זחל וביצה מאו קשים לניטור אבל פרעושים בוגרים מורגשים היטב כאשר הם יעקצו אותנו בעיקר ברגליים במקומות בהם ישנם פרעושים רבים.

אפילו במקומות בהם לפרעוש אין מזון הוא יכול לשרוד כמה חודשים ללא מזון וכאשר יגיע בעל דם חם יעקוץ הפרעוש את הפונדקאי המגיע וישאב את דמו ובך יוכל להתרבות.טיפול בפעושים חייב 

המלצתינו המקצועית לטיפול בפרעושים:
1 ברגע שזיהיתם פרעושים לא להמתין ולהדביר בהקדם על מנת שלא תגיעו למצב של התרבות פרעושים בביתכם או בחצרות דבר המקשה על ההדברה וידרוש טיפולים נוספים למיגור הפרעושים.

2 בדיקה מקיפה עם השכנים הפרעושים נישאים על גבי חיות מחמד הנמצאות בשטח ויכולים לעבור לשכנים ובחזרה על מנת לטפל באופן יסודי יש לבצע הדברה בכל המקומות הנגועים.

המזיקים בארצנו: