פרעושים הדברה יעילה

אף אחד מאתנו אינו רוצה לפגוש את הפרעושים בתוך הבית. הפרעוש הינו בעל חיים הנהנה להתגורר יחד עם האדם בבית אנושי, לאכול מדמו וללון במיטתו… פרעושים הדברה זוהי פעולה חשובה במיוחד לצורך הרחקה מלאה של הפרעוש ממקום המחיה שלנו. ננסה ללמוד מעט על אורח החיים של הפרעוש כדי לדעת איך ניתן להתמודד נגדו.

הפרעוש הינו בעל חיים אשר פולש לו אל הבית שלנו ומרגיש שם מאוד בנוח. הוא ניזון ממציצת דמינו והוא לן בביתנו וחש מאוד בנוח במחיצתנו. איך נזהה את הפרעוש? כיצד נדע איך יש לבצע פרעושים הדברה אשר יצליח להשפיע ולהרחיק את הפרעוש?

הפרעוש – קווים לדמותו
נלמד להכיר ולזהות את הפרעוש בכדי שנדע איך וכיצד להתמודד מולו.

הפרעוש הינו יצור קטן בגודל שנע בין מילימטר אחד לשלושה. צבעו כהה והמעטפת שלו קשיחה. מדובר בטפיל חיצוני לבני אדם וגם לבעלי חיים. הזכרים והנקבות ניזונים ממציצת דם אנושי.

בעולם קיימים כאלפיים סוגים ומינים של פרעושים כאשר בישראל יש לנו רק 40 זנים – אך זה גם די והותר עבורנו… מבין הפרעושים – הנפוצים הם פרעוש האדם, פרעוש החתול ופרעוש הדבר.

הפרעוש העמיד
כאשר אנחנו מדברים על פרעושים הדברה  חשוב להבין למה מדובר במאבק חשוב ועיקש כל כך. הפרעוש הינו בעל חיים אשר מתרבה במהירות רבה. הנקבה מטילה מאות ביצים כאשר הדבר משפיע על כך כי הגדוד עשוי להכפיל את עצמו בכמה וכמה אלפים תוך זמן קצר מאוד. קשה מאוד להתפטר מהפרעושים אשר מסוגלים לשרוד בעולם ללא מזון גם לאחר ארבעה חודשים ללא מזון. כך למעשה מדובר במכה שקשה מאוד להתפטר ממנה.

למה אנחנו מתנכלים לפרעושים?
האם הפרעושים מסוכנים לאדם? למה בעצם אנחנו מתנכלים להם? כאן חשוב לדעת כי הפרעוש אינו סתם יצור תמים שחי בשקט מבלי להפריע לנו. הפרעוש הינו יצור האחראי על העברת מחלות והוא גורם לגירוד ובקיצור – מציק לנו מאוד! 

מדבירים את הפרעושים
כאשר מדובר על הדברת פרעושים או פשפשי מיטה הדברה – אנחנו זקוקים לאנשי מקצוע בכדי שנוכל לוודא כי אכן ההדברה תהיה יעילה ותפתור עבורנו את הבעיה. פשפשים הדברה זה אינו ענין של מה בכך ואם לא נוודא כי אכן בחרנו את אנשי המקצוע שידעו כיצד להתמודד עם הבעיה אנחנו עשויים לגלות כי למעשה לא עשינו דבר.

קרדית האבק הדברה כמו גם פרעושים הדברה, פשפשי מיטה הדברה, ובאופן כללי פשפשים הדברה חייבים להיעשות באופן מקצועי בכדי שאכן נוכל לוודא כי אכן נתפטר באופן מוחלט מהבעיות המעיקות של החרקים הללו הפולשים לנו אל הבית.

קרדית האבק הדברה של יצחק עמר – הדברה תוכל בהחלט לסדר לנו את העניינים ולהרחיק את האורחים הבלתי קרואים ואנחנו נוכל להתחיל לישון ברוגע ובשקט.

המזיקים בארצנו: