עקירת עצים בשטח פרטי

עקירת עצים בשטח פרטי אינו תמיד עניין פרטי שלנו. גם אם העץ צומח בחצר שלנו ואנחנו שתלנו אותו במו ידינו – עדיין יש חוק העומד לימין העצים ואנחנו לא יכולים להחליט כי הגיע זמנו של העץ להיעקר מאדמתנו. רק לאחר קבלת אישור מפקיד היערות – נוכל לבצע את תכניתנו.
 
העצים תורמים לנוף שלנו רק כאשר הם לא מפריעים לנו מבחינה טכנית. אם אנחנו זקוקים לשטח או שאנחנו רוצים לבנות במקום כמו כן כאשר העץ דורש הרבה תחזוקה וטיפוח ואנחנו מתקשים לעמוד בכך – עקירת עצים בשטח פרטי – עשויה לכאורה לפתור את העניין, אך זאת רק 'לכאורה'. היות וכיום זה כבר לא כל כך פשוט לקבל החלטות כאלו ואף לבצע אותן בפועל. החוק מגן על העצים והוא אינו מאפשר לנו את העקירה שלהם.
אדם הכורת עץ ללא אישור בישראל על דעת עצמו עובר עבירה וצפוי לעונשים כבדים.
 
עקירת עצים בשטח פרטי – למה ואיך?
כריתת עץ בשטח פרטי זהו צורך שעשוי לעלות מידי פעם. כאשר יש לנו עצים אשר אותם אנחנו מגדלים בחצר ופשוט נמאס לנו מהם, כי הם דורשים תחזוקה, הם זקוקים לטיפוח, הדברה, גיזום ועוד, כאשר לא תמיד אנחנו פנויים לכך. או במקרים אשר בהם אנחנו רוצים לשנות את עיצוב החצר, למקם רהיטים חדשים, לשתול צמחיה חדשה והעץ הישן ממש לא מתאים לכל התכניות שלנו, הרי שכאן אין לנו את הפריבילגיה לשלוף מסור ולהתפטר מהעץ. לפני הכול אנחנו חייבים להגיש בקשה לביצוע הדבר. רק לאחר שננמק את הבקשה ונפרט באיזה סוג של עץ מדובר ומהי הסיבה לכך שאנחנו רוצים לגזום את העץ – נוכל לקבל את האישור המיוחל.
 
גזימת עצים – למה זה טוב?
כאשר מדובר בגזימת עצים – חשוב לדעת כי מדובר בתהליך חשוב וחיוני במיוחד עבור העצים. הגיזום תורם רבות לעץ מכמה וכמה בחינות אך זאת רק אם המלאכה תתבצע על ידי אנשי מקצוע אשר מכירים את המלאכה ויודעים איך יש לבצע אותה.
 
היתרונות של גזימת עצים והתרומה שלהם לעץ:
  • מחזק את העץ – כאשר הגיזום נעשה באופן מקצועי עם הכלים הנכונים והמתאימים – התוצאה תהיה עץ חזק יותר, עץ בריא וחסון הרבה יותר וכזה שיוכל להאריך שנים ולהישאר במיטבו.
  • מייפה את העץ – הגיזום מעניק לעץ הרבה יופי וחן ולמעשה הוא מעניק לו מראה מטופח ונעים.
  • מונע סיכונים לסביבה – כאשר אנחנו גוזמים את הענפים המסתעפים מהעץ אנחנו למעשה מונעים מהם לקרוס או ליפול באופן לא מבוקר. קריסה כזו של ענפים מסכנת את העץ ועלולה לסכן גם עוברי אורח ולפגוע במכוניות וכדומה. (ענפים בעצים גבוהים עלולים לפגוע בחוטי חשמל)
  • גיזום עצים בכל הארץ כמו גם כריתת עצים בשטח פרטי – רק עם אנשי מקצוע המנוסים בביצוע של כריתת עץ בשטח פרטי או ציבורי.
     
גיזום עצים בכל הארץ – יצחק עמר – שירותי הדברה וגיזום- שיעשו עבורכם את העבודה.

המזיקים בארצנו: