מקקים

המקקים אלו הם ללא ספק החרקים הכי מבהילים שעשויים להימצא בתוך הבית. לעיתים יהיה זה מקק תוהה שהגיע אלינו בטעות ואותו נוכל לחסל בקלות. אך לפעמים יהיה זה קן גדול שנחפר ממש מתחת לאף שלנו בבית, אשר בו חיים מאות מקקים. כדי לחסל את האוכלוסייה של המקקים יש לבצע הדברה מקצועית. 

הדברת ג'וקים מקצועית רק אצל יצחק המדביר

נזק אותו עושים הג'וקים בעולם לבני האדם:
הג'וקים הם אוכלים את מזונות האדם וגם עושים את צרכיהם על מזונות האדם 
ישנם תיקנים הנכנסים לבית דרך מערת הביוב ומשם עלולים להכניס חיידקים הנמצאים בביובים כמו קולי צואתי סטרפטוקוק ועוד חיידקים העלולים לגרום לאדם מחלות.

באוכלוסיית המקקים יש כמה סוגי תיקנים הקיימים בארץ
1 תיקן אמריקאי: הוא התיקן הגדול אותו אנו פוגשים מגיע בלילות לבקר אותנו בבית ללא כל התראה מוקדמת נכנס לעיתים בליווי ג'וקים נוספים אורכו עד 4.5 סנטימטר הג'וק האמריקאי הוא הכי ארוך ממשפחת התיקנים בארץ. יש לו 6 רגליים 2 מחושים וכושר ריצה גבוהה ומרשים יכולת לטפס על קירות בניין לאורך צינורות אורך החיים שלו בין חצי שנה ל3 שנים אוהב מקומות עם לחות גבוהה ובעל יכולת השרדות גבוהה מעביר מחלות בדרך כלל עקב שהייתו בביובים יכול להכנס הביתה בתעופה מהחלונות הוא בעל יכולת תעופה מצויינת וגם יכולות מעולות של טיפוס על הבתים.

2 התיקן הגרמני: אורכו כ1.5 סנטימטר והוא מתרבה ומטיל את הביצים אצלינו בבית במטבח או בכל מקום בו הוא מוצא לנכון תנאי התרבות נוחים. 
הג'וק הגרמני גורם לנו נזק בעיקר על ידי הפרשת הצואה שלו על מזונות האדם הוא פוגע במזונות שלנו אותם הוא אוכל ולרוב מגיע אלינו הביתה על ידי כך שאנחנו מעבירים אותו בתוך חפצים או מזון שהבאנו הביתה. אנו לא ממליצים לטפל לבד בתיקן גרמני כי יש חלק מסוג זה שפיתח תנגודת לחומרי הדברה והוא עמיד בפני ריסוסים מסויימים יש לו יכולת תעופה נמוכה מזה של התיקן האמריקאי אבל הוא כן יכול לעוף.

3 תיקן פסים חום: נמצא בבתים אורכו 1.5 סנטימטר והוא מתרבה אצלינו בתוך הבית במגרות ארונות ועוד אין לא יכולת תעופה כמו לתיקן האמריקאי והגרמני אבל הוא גם מהווה מטרד כי הוא חי לנו בתוך המטבח.

4 תיקן מזרחי: ג'וק בצבע שחור באורך של 2.5 סנטימטר נפוץ פחות משאר התיקנים המוזכרים כאן אבל הוא עדיין קיים נמצא ליד ערימות אשפה ובבית במקומות אפלים שבהם יכול למצוא מזון.
נפוץ בכל העולם ואין לו יכולות תעופה כלל.

המזיקים בארצנו: