לכידת נחשים - 0523515382

אף אחד אינו מאחל לעצמו להיפגש חזיתית עם נחש.

הנחשים משתייכים למחלקת הזוחלים לסדרת הקשקאים והנחשים היא תת סדרה של סדרת הקשקאים כמו הלטאות שהם תת סדרה נפרדת בארץ ישראל תת סדרה של הנחשים מתחלקת ל3 סוגים:

1 זעמנים

2 פתנים

3 צפעים: נחשים בהם שיני הארס נמצאות מקופלות בחלקו העליון של הפה ובמקרה הצורך נשלפות 

אפשר למיין את סוגי הנחשים ללא קשר לחלוקה הנ"ל לפי נוכחות ארס ומבנה מנגנון ההזרקה של הארס:

1 נחשים ארסיים: נחשים בעלי שיניי ארס בחלקו הקדמי של הלסת שבעזרתם הנחש מזריק את הארס למוכש ישנם סוגי נחשים שלשיני הארס האלה יש יכולת תנועה וישנם סוגי נחשים בהם שיני הנחש מקובעות.

2 נחשים תת ארסיים: נחשים שהם בעלי שיניי ארס אבל בעלי מיקום שונה מנחשים ארסיים כאן שיני הארס נמצאות בחלק האחורי של הלסת שינים אלו הם שיניים מקובעות ללא יכולת תנועה והנחש נעזר בהם להחדרת הארס למוכש.

3 נחשים לא ארסיים: נחשים שבלסת שלהם לא קיימות שיני ארס בכלל.

החלוקה הנ"ל נובעת רק ממיקום שיני הארס בלסתות הנחש 

 

  • במידה ונתקלתם בנחש אתם רואים אותו והוא נמצא במקום ללא תנועה ראשית יש לשמור על מרחק בטיחות של 3/5 מטר לפחות באותו הזמן לשמור על קשר עין עם הנחש ובמקביל להזמין לוכד נחשים בטלפון 0523515382
  • לכל מיני הנחשים שהם מחוסרי עפעפיים קיים משקף עין קבוע שאינו יכול להיפתח ולהסגר המאפשר לנחשים ראייה גם בתנאים של צמחיה אבק ומים 
  • מפתח אוזן חיצוני: בשונה מסדרת הלטאות לנחשים אין אוזן חיצונית ויכולת השמיעה של הנחש איננה מפותחת.
  • חוש ריח של הנחש: בעזרת הלשון של הנחש הוא אוסף חלקקי אוויר מהסביבה ובאיבר הפה הם מתורגמים למוחו של הנחש ובכך הוא יודע לאתר את הטרף שלו.
  • טמפרטורת הגוף של הנחש מושפעת מהסביבה בה הוא נמצא הדבר שונה ממחלקת היונקים על מנת להעלות את חום הגוף של הנחש חושף הנחש את גופו לשמש ולכן בקיץ נראים נחשים על צמרות העצים ובחורף פעילותם של הנחשים פוחתת.

 כאשר מדובר בנחש ארסי הרי שמדובר במפגש שעלול להיגמר ממש לא טוב. על כן, כאשר אנחנו מגלים נחש בבית או בחצר – אין לנסות להתמודד מולו לבד כי נחש מאוים הופך להיות מסוכן שבעתיים. 

מיהו לוכד נחשים: לוכד נחשים הוא אדם בגיל 18 שנים לפחות שעבר מבחן עיוני ומעשי ללכידת נחשים ויש בידיו את הידע והציוד המתאים ללכוד נחשים וכמובן הסמכה מטעם רשות הטבע והגנים ללכוד נחשים.

לכידה עם ציוד מאולתר: לכידת נחשים עם ציוד מאולתר עלולה להיות מסוכנת מאוד לא מעט פעמים נתקלנו באנשים שניסו ללכוד נחש צפע עם מלקחיים של מנגל וזאת ממש סכנת נפשות בכל מקרה אין לנסות ללכוד נחשים עם ציוד שלא מיועד לכך אפילו כפפות של גינון או של ריתוך שנראות לאדם בהחלט עבות וחזקות לא מתאימות לשימוש ללכידת נחשים בגלל שהנחש עלול לעבור גם את הכפפות האלו ולהזריק את הארס אל המוכש וזה מסוכן בהחלט.

מציאת נשל נחש בחצר הבית: כאשר אנו מוצאים נשל של נחש בחצר הבית זה מסמן לנו שנחש עבר בחצר אבל זה לא מאמת את המצב שהנחש נמצא בחצר הבית או מקום המצאות הנשל נחשים מתנשלים כמה פעמים בשנה והנשל יכול להיות מונח לאחר ההתנשלות במשך חודשים רבים הורדת נשל הנחש מתחילה בקדמת הראש ובסוף התהליך של התנשלות הנחש הנשל נראה שהצד הפנימי נראה לבחוץ והצד החיצוני נראה לבפנים (כמו ילד שמוריד גרביים) לפי הנשל אפשר לזהות באיזה סוג נחש מדובר קשקשי ראש קטנים מאפיינים את משפחת הצפעים ואילו קשקשי ראש גדולים וארוכים ומכיני ראש מאפיינים את בני משפחת הזעמנים. 

תזונת הנחשים: כל סוגי הנחשים בארץ ישראל הם נחשים טורפים שאת הטרף שלהם בולעים בפעם אחת מכאן נדרשת להם מערכת עיכול טובה שיכולה לעכל טרף גדול מגופו של הנחש בגלל שהטרף נבלע בשלמותו ללא לעיסה נחשים מסויימים יכולים לאכול נחשים אחרים וגם לטאות במקרים שכאלה יכולת העיכול של הנחש חייבת להיות ממש טובה.

רשות הטבע והגנים בישראל השומרת על הטבע וערכיו מסמיכה לוכדי נחשים פגיעה בערך טבע מוגן בכלל ובנחשים ובזוחלים המוגדרים כמוגנים בפרט היא עבירה על החוק ובגלל המצאות של נחשים בקרבת בתים ומפעלים יש ופחד של אנשים העלולים לפגוע בנחשים או להיפגע מהם הסמיכה רשות הטבע והגנים לוכדי נחשים מקצועיים על מנת להגן על הנחשים ולהביא את המפגש בין האדם לנחש לסיום טוב בין 2 הצדדים.

יצחק הוא לוכד נחשים מוסמך מראשות הטבע והגנים בעל היתר לכידת נחשים ומספק שירותי לכידת נחשים בקסריה 
לוכד נחשים בפרדס חנה כרכור בעל אישורים מתאימים. Snake catcher in Pardes Hana

בישראל ישנם סוגי זוחלים פולשים: מהו מין פולש? מין פולש הוא מין שהופץ בעקבות פעילות אדם לאזור שמחוץ לתחום תפוצתו הטבעית של אותו מין והצליח לייסד אוכלוסיה חדשה ולהתרבות באזור החדש אליו הוא פלש ללא עזרתם של בני האדם חדירתם של מינים פולשים לעיתים רבות פוגעת באוכלוסיות הקיימות ותחרות עם הזוחלים שכבר קיימים בשטח

מעת לעת נראים סוגים של זוחלים שהגיעו לארץ כחיות מחמד ורשות הטבע והגנים אוכפת את האיסור להכנסת מינים פולשים לארץ.

 

יש להשתמש בלוכד נחשים בחדרה והסביבה בעל מוט ללכידת נחשים יכול להוציא את הנחש ממקומות המסתור שלו. 
לוכד נחשים בקסריה ישוב המאופיין באדמה חולית עקב קרבתו לים התיכון.
בעת התקלות עם נחש בזכרון יעקוב יש להתקשר ליצחק לוכד נחשים בזכרון יעקוב והסביבה שיגיע מהר לבצע לכידת נחש מקצועית.

לוכד נחשים חייב להיות מצוייד בציוד מתאים ובעל ידע ותעודה של לוכד נחשים בתוקף צריכים לוכד נחשים? צלצלו 0523515382. 

                                                      נחשים הקיימים בארץ ישראל:

סוגי הנחשים בארץ ישראל משתנה בעקבות שינויי מזג האוויר ישנם נחשים שנמצאים באזורים מסוימים בארץ למשל נחש מסוג זעמן אוכפים אוהב את סביבת הנגב והדרות ולא הגיוני שנראה נחש שכזה בחיפה או בחדרה לעומת זאת זעמן המטבעות כן הגיוני שנראה באזור חיפה וחדרה אבל ממש לא הגיוני שנראה אותו באילת.

הנחשים הם תחת מחלקת הזוחלים כמו צבים תנינאים מחודקי ראש והנחשים שייכים ל– קשקאים — לטאות ונחשים

נחש הצפע: נחש ארסי הוא הנחש הכי פופולרי בישראל והכי מסוכן לאדם נמצא מבאר שבע בדרום ועד לחרמון שבצפון הוא הגדול והכבד מבין הנחשים בארץ ישראל ראשו בצורת משולש ורחב מגופו יש לו אישונים מאונכים אוהב להיות בסביבה חולית ונמצא לא מעט במקומות בהם שוכנים בני האדם בקיץ פעיל יותר בלילה ובעונות המעבר פעיל גם ביום מטפס על עצים ושיחים בחודשים יולי אוגוסט מטיל כ30 ביצים המודבקות אחת לשנייה והן בוקעות בחודש ספטמבר.

 

נחש צפע החרמון: נחש ארסי שמגיע רק עד אורך של 80 סנטימטר ראשו משולש ורחב מהצוואר שלו הקשקשים שעל ראשו דומים לאלו שעל גופו יש לו שורה של כתמים על הגב פעיל בשעות היום אוכל מכרסמים עכברים לטאות חולדות הוא בשונה מהצפע לא מטיל ביצים אלא משריץ ולדות חיים בחודשים אוגוסט- ספטמבר משריץ כ21 ולדות נמצא בישראל רק באזור החרמון.

שפיפון: נחש ארסי המגיע לאורך 90 סנטימטר הוא נחש עבה בצבע חום אפור עם כתמים מלבניים לא סדורים בצבע כהה בצידי הגוף כתם חום אורב לטרף גם ביום וגם בלילה כאשר הוא מאויים משמיע קולות נשיפה אוכל מכרסמים וציפורים ולטאות הנקבה מטילה באוגוסט-ספטמבר כ20 ביצים והם בוקעות כחודש לאחר ההטלה אזור המחיה שלו הוא מאזור באר שבע ודרומה.

אפעה: נחש ארסי אורכו עד 90 סנטימטר הנמצא באזור הגלבוע הבקעה והנגב הצבעים שלו מותאמים לסביבה שבה הוא חי לאורך הגב כתמים הקשקשים בראש דומים לאלו שעל הגוף אין לו מגן ראש כמו שיש לזעמן אוכל ציפורים לטאות מכרסמים וקרפדות משמיע קולות נשיפה הנוצרים מחיכוך הקשקשים מטיל באוגוסט 10 ביצים והן מודבקות לשטח ההטלה.

עכן קטן: נחש ארסי וקצר אורכו מגיע עד 30 סנטימטר הקצר בנחשי ישראל גופו עבה גוון חום בהיר עם כתמים חומים לאורך הגוף ראשו רחב מהצוואר הקשקשים שעל הראש דומים לקשקשים שיש לו על הגוף אין לו מגן ראש מטיל 2 ביצים בהטלה שבוקעות זמן קצר אחרי ההטלה ומשמיע קולות שיפה הנוצרים מחיכוך הקשקשים אזור המחיה שלו בארץ ישראל בצפון מערב הנגב. 

עכן חרטומים: נחש ארסי מגיע לאורך של 80 סנטימטר נחש עבה בצבע אפור על הגב יש לו כתמים חומים גדולים מהצוואר עד הזנב יש לו 2 פסים חומים ב2 צדדי הראש העוברים דרך העין יש לו קרניים מעל העיניים הוא פעיל בשעות בלילה בעיקר ובעונות המעבר אפשר למצוא אותו מחופר בחול קרוב למחילה או למחסה ובשעות אחר הצהרים יוצא לחפש מזון תוך זחילה על החול או התחפרות ומארב לטרף ניזון ממכרסמים ולטאות מתפתל במקום ומשמיע קולות שנוצרים מחיכוך הקשקשים הביצים מוטלות בחודש יוני ויולי ובוקעות חודשיים לאחר ההטלה בכל הטלה כ20 ביצים אזור מחייתו של עכן החרטומים הוא צפון מערב הנגב. 

עכן גדול: הנחש הזה נראה ב3 צבעים או צהבהב אפור או כתמתם יש לו כתמים לאורך הגב והכתמים לא אחידים בצורתם יש לו כתם שנמשך מצדדי הראש מעל לעין והקשקשים של הגוף דומים לקשקשי הראש האישונים שלו מאונכים והוא מגיע לאורך של קצת פחות ממטר אחד.  הוא נראה באזור הערבה ניזון מחולדות זוחלים ציפורים וסוגי מכרסמים מטיל את הביצים בחודש יוני יולי כ20 ביצים והביצים פוקעות כחודשיים לאחר ההטלה.

צפעון שחור: נחש ארסי דק שחור ומבריק המכונה שרף עין גדי זה בגלל שמקום תפוצתו הוא בעיקר באזור ים המלח אבל הגיע גם לבקעת הירדן לנגב והערבה ולעיתים נצפה בהרי הגלבוע אורכו של צפעון שחור בוגר מגיע עד 80-90 סנטימטר בשונה מהפתן השחור בקצה זנבו ישנם מגיני זנב אשר אינם מפוצלים יש לו שיני ארס ארוכות ובעלות יכולת תנועה גם שהפה שלו סגור הוא יכול להכיש האישונים שלו עגולים שרף עין גדי פעיל בעיקר בלילה והוא אוכל בעיקר לטאות בחודש ספטמבר-אוקטובר מוטלות 2-3 ביצים הבוקעות כ3 חודשים לאחר ההטלה.

פתן שחור: נחש ארסי עבה איטי בתנועתו ומגושם בצבע שחור חלק בעל שיני ארס מקובעות ובמגן הזנב שלו יש פיצול הוא אוכל קרפדות וזוחלים ולעיתים פגרים כשהפתן השחור מרגיש בסכנה הוא משמיע קול על ידי שאיפת ונשיפת אוויר ובכך הוא מתנפח הביצים של נחש זה מוטלות בחודשים יולי אוגוסט ובכל הטלה 20 ביצים שבוקעות כחודשיים לאחר ההטלה.

קמטן: הרבה אנשים מתבלבלים כאשר הם רואים את הקמטן וצועקים נחש נחש אבל בסופו של דבר מדובר בלטאה חסרת רגליים וכשננסה לתפוס אותה היא תנסה להשתחרר בתנועה סיבובית כמו מקדחה קמטן צעיר בהיר יותר מקמטן בוגר ועל גופו כתמים חומים לרוחב וקמט עמוק בכל צד של גופו לאורך כל הגוף ממש מהאוזן עד הזנב יש לו עור קשיח ומתוח הקמטן פעיל ביום יודע לטפס על שיחים ועצים הוא אוכל בעיקר חלזונות ויש לו לסתות חזקות שיכולות לפצח אותם הוא אוכל חרקים מכרסמים נחשים ולטאות באביב הנקבה מטילה 2-15 ביצים והיא שומרת עליהם עד לפקיעתם.

ארבע קו מובהק: נחש תת ארסי (לא מסוכן לאדם) נחש דק המגיע באורכו עד 120 סנטימטר גופו מוצק הוא נמצא בכל ארץ ישראל מהצפון ועד לדרום אם נתקל בו באזור הצפון נבחין ב4 פסים לאורך גופו הפסים כהים על רקע בהיר בצדדי ראשו ניתן להבחין בכתם שבתוכה נראה את העין שלו ראשו צר וארוך האישונים מעוגלים ועיניו גדולות אם הוא ימצא באזור הדרום נראה שהקווים שעל גבו יהיו מטושטשים עד כדי כך שלא נראה אותם בכלל ארבע קו הוא נחש זריז מאוד מטפס בהצטינות על עצים ושיחים מאתר את הטרף בעזרת חוש הראייה פעיל בשעות היום הוא אוכל לטאות נחשים ציפורים ומכרסמים וצד אותם ברדיפה בכל הטלה יש 6-10 ביצים.

עין חתול חברבר: נחש תת ארסי איננו מסוכן לאדם גופו חום /אפור אזור תפצתו בארץ ישראל הוא מאזור קריית גת צפונה ולא נמצא בים המלח והבקעה נחש הניזון מלטאות נחשים וחרקים פרוקי רגלים ( תיקנים נמלים גמל שלמה ועוד…) לאורך הגב יש לו כתמים כהים בצורת מטבעות מצדדי הגוף יש לו כתמים מאונכים הוא יודע לטפס מצוין אבל פעיל לרוב על הקרקע ובעיקר בשעות הלילה בחודש יוני/יולי מתבצעת הטלה של 3-7 ביצים והם בוקעות לאחר 3 חודשים אורכו מגיע עד כ80 ס"מ.

תלום קשקשים מצוי: נחש תת ארסי אבל נשיכתו עלולה לגרום לתופעות מקומיות משמעותיות, תלום קשקשים הוא נחש גדול המגיע עד 210 סנטימטר אורך הבוגרים בגוון חום אחיד והצעירים עם נקודות על הגב יש לו מגיני ראש מעל העין עיניו גדולות והאישונים שלו עגולים יש לו תלם בקשקשי הגוף הוא נחש מאוד זריז נמצא מאזור באר שבע וצפונה ולא נמצא באזורים חוליים כמו בקעת הירדן וים המלח פעיל בשעות היום מטפס על עצים ושיחים ניזום מלטאות נחשים ציפורים ומכרסמים (חולדות עכברים ארנבים ועוד) הביצים מוטלות בחודשי הקיץ החמים יולי אוגוסט והם בוקעות כחודשיים לאחר ההטלה. 

 

מה נעשה אם ראינו נחש פתאום בגינה שלנו או בבית?

כאשר אנו רואים את הנחש למרות ההתקלות שיכולה להבהיל אותנו עלינו לנשום עמוק לשמור על מרחק בטוח מהנחש של לפחות 2-4 מטר יש לנסות לשמור על קשר עין עם הנחש לא להבהיל אותו לא לזרוק עליו חפצים (הדבר עלול להבהיל את הנחש ולגרום לא להתחבא במקומות מסתור שמהם יהיה קשה שבעתיים להוציא אותו אם בכלל…) בטח שלא לנסות ללכוד את הנחש ניסיונות כאלו שלא צלחו יכולים לסכן את חייו של מי שמנסה ללכוד את הנחש. ציוד לכידה של נחשים חובבני שלא מתאים כמו מלקחיים של מנגל או מקל מאולתר עלולים לגרום להכשה של אותו אדם שינסה ללכוד אותו.

נחש מים: נחש לא ארסי נחש זה יכול להופיע או בגוון צבע חום או בצבע ירקרק או בצבע שחור על גבו כתמים שחורים מפוזרים הבן בצבע צהוב או כתום וגם היא מכוסה בכתמים האישונים עגולים וגדולים. נחש מים פעיל גם ביום וגם בלילה הוא אוהב את סביבת המים אוכל צפרדעים דגים זוחלים מכרסמים וציפורים בחודש יולי מוטלות 10-30 ביצים הבוקעות חודשיים לאחר ההטלה נמצא מצפון הנגב ועד צפון הארץ.

חנק משריץ: נחש המכונה משריץ כי הנקבה משריצה בין 4-8 וולדות בחודשים 10-11 הוא בדומה לנחש המים נמצא מצפון הנגב ועד לצפון הארץ החנק נחש עבה ומגושם הראש והצוואר דקים מעובי הגוף הוא יודע להתחפר טוב באדמה בשביל לצוד את הטרף ומשאיר רק את האף בחוץ מגני ראש גדולים במקצת מקשקשי הגוף פעיל בשעות הערב והלילה  אורכו של נחש החנק מגיע עד כ80 סנטימטר.

זעמן שחור: הנחש הכי ארוך בישראל מגיע לאורך של כ2.5 מטר בהתבגרותו עד לאורך של מטר הוא בכלל לא בצבע שחור אלא אפור עם כתמים שחורים ואז כשהוא גדל הוא משנה את גוון הצבע של גופו לשחור לשחור אחיד רק הלסת התחתונה נשארת בהירה הוא בעל אישונים עגולים נמצא בארץ מאזור באר שבע וצפונה ולא נראה בבקעה הוא אוכל מכרסמים ציפורים לטאות ונחשים רבים הביצים מוטלות בחודשים 6-8 בכל הטלה כ14 ביצים שבוקעות חודשים לאחר ההטלה הזעמן שחור לא נחש ארסי הנמצא לרוב באזורים חקלאיים המספקים לו מזון..

זעמן זיתני: נחש דק ומהיר לא ארסי מרבית גופו בעל גוון אחד לקראת הראש אנו נבחין בכתמים אחידים הנמצאים לאורך הצוואר נמצא מאזור באר שבע צפונה לא נראה בבקעה הלסתות בצבע לבן פס שחור דק מאף ועד ללסת האישונים שלו עגולים פעיל בשעות היום צד את הטרף במרדף והוא זריז מאוד בין יוני לאוגוסט מטילה הנקבה 3-5 ביצים שבוקעות חודשיים לאחר מכן.

זעמן אוכפים: נחש עדין ודק עם אישונים עגולים נחש הנראה מאזור ים המלח ובאר שבע דרומה מגיע לאורך של עד מטר אחד לאורך גבו יש פסים רוחביים המדמים צורת אוכף מכאן שמו זעמן אוכפים אוכל חרקים לטאות קטנות ומכרסמים הביצים מוטלות במהלך חודש יולי ובכל הטלה כ5 ביצים נחש לא ארסי

זעמן מטבעות: נחש לא ארסי המגיע עד אורך של כ130 סנטימטר יש לו גוון אפור וצורה של משבצות שחורות לאורך הגב שלו בזנב שלו משבצות נהפכות לקו שחור שממשיך עד סוף הזנב יש לו אישונים עגולים ובצדדי הגוף יש לו עיגולים שחורים קטנים. זעמן המטבעות יודע לטפס מצוין ולעיתים נלכד גם בקומה חמישית ואפילו יותר מטפס מעולה על עצים גדרות ואפילו על קירות לא מעט אנשים שנתקלו בזעמן המטבעות חשבו שיש להם נחש צפע מולם אבל לאחר זיהוי של לוכד מקצועי התברר אחרת הזעמן מטבעות פעיל גם בימי החורף ופעילותו מתבצעת בעיקר בשעות הערב אל תוך הלילה זעמן המטבעות נחש הניזון מציפורים חולדות עכברים עטלפים ושלל סוגי מכרסמים לטאות ונחשים ואפילו נחשים ארסיים כמו נחש צפע הנקבה מטילה 5-12 ביצים בחודש אוגוסט והם בוקעות בחודש אוקטובר תפוצתו של זעמן המטבעות מצפון הנגב עד לחרמון.  

מטבעון: הנחש שנמצא במדבר הכי ארוך בישראל אורכו מגיע ל1.5 מטר והוא לא ארסי הוא נראה בצבע חום צהבהב או כתום לאורך הגב כתמים חומים נראים כמו מטבעות ובצדדי הגוף שורה של כתמים קטנים יותר ראשו רחב מהצוואר בין עיני המטבעון אפשר לראות פס לרוחב בצבע חום העיניים גדולות והאישונים עגולים. הוא פעיל בחודשי הקיץ מתחיל את פעולתו בשעות הערב וממשיך אל הלילה בימי החורף ניתן לראות אותו פעיל גם בשעות היום יש לו יכולת טיפוס על עצים שיחים אבל את רוב הציד הוא יעשה על הקרקע הוא אוכל מכרסמים לטאות וציפורים הנקבה של המטבעות מטילה באיזור חודש יולי עד 18 ביצים בכל הטלה ולעיתים יכולה להטיל יותר ממחזור אחד בשנה הביצים בוקעות בחודש אוגוסט המטבעון נמצא באזור הנגב הערבה ים המלח וחולות מישור החוף מבת ים דרומה.

נחשיל מצוי ונחשיל חד ראש: 2 נחשים לא ארסים 2 נחשים דקים מאוד עדינים בצבע ורוד מבריק מזכירים את תולעת הגשם (שילשול) עיניים קטנות מאוד מרוב שהוא נחש עדין הוא מבלה את רוב חייו בלהתחבא במחסה תחת גזעים או אבנים נמצא בכל חלקי ארץ ישראל פעיל בעיקר בשעות הלילה הנחשיל אוכל בעיקר טרמיטים ונמלים ההזדווגות מתקיימת בעונת האביב ובכל הטלה 3-8 ביצים.

 

לוכד נחשים מוסמך בחדרה והסביבה במושבים והקיבוצים הסמוכים לחדרה והסביבה 0523515382 

Professional snake 
catcher in Hadera

לוכד נחשים בחיפה עלול להבחין מאיפה הגיע הנחש שנמצא אצלכם בבית

Professional snake catcher in Haifa

 

לוכד נחשים בפעולה ניתן לראות על ידי לחיצה על הלינק הבא:

מה עלינו לעשות לאחר הכשת נחש?

נחש שמכיש בתקופה של החודשים אפריל מאי עם תחילת האביב הוא עלול להיות  מסוכן יותר מנחש שמכיש באמצע או סוף הקיץ בגלל שהנחש שמתעורר משנת החורף שלו יוצא ממקום המסתור שלו ובלוטות הארס שלו עדיין מלאות לכן בהכשתו הראשונה יזריק הנחש לקורבן שמוכש כמות ארס גדולה יותר מזו שיזריק לקורבן השני שיכיש אך נחש שיכיש אדם לאחר שהוא הכיש עכבר אז רוב הארס יגיע אל העבר ופחות אל האדם בכל מקרה של הכשת נחש חשוב להקפיד על מספר כללים:

השכבת הפצוע והרגעתו

לא להכנס לפאניקה לשכב רגוע ולהזעיק עזרה סיוע רפואי
לא לחסום עורקים או לנסות למצוץ את הארס.
להשתדל לעשות כמה שפחות תנועות עד לבוא הצוות הרפואי.
לא למרוח שום דבר על איזור ההכשה ונסות לזהות את סוג הנחש שהכיש או לצלם אותו.

ארץ ישראל היא מהארצות שיש להן מספר רב של זוחלים ביחס לגודל הרץ בישראל קיימים כ100 סוגים של זוחלים מתוכם 42 סוגים שונים של נחשים 9 מיתוכם הם נחשים ארסיים המסוכנים לאדם. כידוע פגיעה בכל מיני הזוחלים היא עבירה על החוק וכאשר צפיפות התושבים בישראל הוכלת ומתרחבת לזוחלים אלו מצטמצם מרחב המחיה בעקבות פיתוח של מערכות כבישים ומגורים של בני האדם. 

חדירתם של מינים פולשים מהווה איום על הזוחלים הקיימים ופגיעה ניכרת במערכת האקולוגית.

 

לוכד נחשים מוסמך – הוא הכתובת במקרים כאלו. 0523515382 ישיר ללוכד

המזיקים בארצנו: