הנחיות לפני הדברה

הנחיות לפני הדברה- ישנם מספר סוגי הדברות לכל אחת מהן צריך להתארגן באופן שונה
1 כיצד להערך לבואו של המדביר לפני הדברת תיקנים ונמלים? בדירה- יש לדאוג שלא יהיו צעצועים בגדים מפוזרים על הריצפה על הריצפה להיות פנוייה מכל החפצים במידה ויש תיקנים או נמלים בארונות מטבח יש להוציא מהארונות את המצרכים שיש בתוכם נמלים ותיקנים כמו סוכר קפה דבש ועוד.. במקרה של תיקן גרמני יש לחטא את האזור הנגוע בתיקנים במים ואקונומיקה במידה ויש תיקנים גרמנים בבית יש לרחוץ במים וסבון כל כלי לפני שאנו נשתמש בו זאת בגלל שהתיקן מותיר את הצואה שלו אחריו והיא לא ראוייה למאכל אדם.
יש לעדכן את כל דיירי הבית על ביצוע ההדברה בבית וכמובן לבדוק שלפני ביצוע ההדברה כולם יצאו מהבית ולא נשאר בטעות אף אחד בתוך הבית (כולל בעלי חיים).

במקרים בהם ההדברה מבוצעת אל מול ועד הבית של בניין דירות משותף יתלה שלט לפני ההדברה ותמסר הודעה בקבוצת הווצאפ של הבניין המבשרת על בואו של המדביר לביצוע ההדברה עם הוראות האזהרה הנדרשים.

יש להתארגן ליציאה מהבית למשך שעה אחת לפחות (או אם התבקש זמן אחר מהמדביר) לאחר סיום הפעולה של המדביר ולהותיר את חלונות הבית פתוחים למשך שעה זו.

במידה ויש בעל חיים כלב או חתול או אוגר או ציפור או כל בעל חיים בבית יש להוציא אותו מהבית ל12 שעות לפחות אחרי ההדברה.

בבית קרקע- כל ההנחיות הנ”ל להדברת תיקנים ונמלים בדירה תקפים גם לבתי קרקע אך שבבתי קרקע יש להוסיף גם את ההנחיות להדברה בחצר שהם לסגור את ההשקייה יום אחד לפני בוא המדביר ועוד 3 ימים לאחר ההדברה.

לדאוג שלא יהיו בחצר עשבייה גבוהה גרוטאות ישנות שעומדות הרבה זמן אלו יכולות לשמש כבית גידול לחרקים נמלים מכרסמים נחשים עקרבים ועוד.

במידה והחצר מוזנחת לאורך זמן רצוי להזמין גנן או לנקות בעצמכם את מה שנדרש על מנת שנוכל לבצע את ההדברה בצורה יעילה בביתכם יש לזכור שהדברה לא תהייה יעילה בשטח שהוא לא נקי ומסודר.
(הדברה שווה פחות כאשר לא נקי ויש אשפה גזם וגרוטאות)

התארגנות להדברת חרקי מזון: יש להוציא את דברי המזון הנגוע בחרקים ולבדוק את כל דברי המאכל הארוזים בארונות (בעיקר קטניות חומוס אורז שועית ועוד…) אלו הנגועים בחרקים יש לשמור בתוך 2 שקיות אטומות עד לבואו של המדביר.

כל שאלה שיש לכם ספק לגבייה יש להתייעץ עם המדביר על מנת לקבל את השירות הטוב ביותר בדרך הבטוחה ביותר.

המזיקים בארצנו: