הנחיות לפני הדברה

הנחיות לפני הדברה- ישנם מספר סוגי הדברות לכל אחת מהן צריך להתארגן באופן שונה כל ההנחיות הרשומות מטה הם הנחיות בגדר המלצה בלבד לקבלת הנחיות לפני ביצוע הדברה אצלכם יש להתייעץ עם המדביר בטלפון 0523515382


1 כיצד להיערך לבואו של המדביר לפני הדברת תיקנים ונמלים? בדירה- יש לדאוג שלא יהיו צעצועים בגדים מפוזרים על הרצפה על הרצפה להיות פנויה מכל החפצים במידה ויש תיקנים או נמלים בארונות מטבח יש להוציא מהארונות את המצרכים שיש בתוכם נמלים ותיקנים כמו סוכר קפה דבש ועוד.. במקרה של תיקן גרמני יש לחטא את האזור הנגוע בתיקנים במים ואקונומיקה במידה ויש תיקנים גרמנים בבית יש לרחוץ במים וסבון כל כלי לפני שאנו נשתמש בו זאת בגלל שהתיקן מותיר את הצואה שלו אחריו והיא לא ראויה למאכל אדם.

2 יש להזיז מיטות וחפצים מהקירות אל מרכזי החדר ולדאוג שהרצפה תהייה פנויה ללא בגדים או צעצועים למיניהם ולסגור את ההשקיה בחצר הבית 12 שעות לפחות לפני הגעתו של המדביר.

3 יש לדאוג לכך שיהיה ניתן לפתוח את כל בורות הביוב בחצר הבית.

יש לעדכן את כל דיירי הבית על ביצוע ההדברה בבית וכמובן לבדוק שלפני ביצוע ההדברה כולם יצאו מהבית ולא נשאר בטעות אף אחד בתוך הבית (כולל בעלי חיים).

במקרים בהם ההדברה מבוצעת אל מול ועד הבית של בניין דירות משותף יתלה שלט מספר ימים לפני ההדברה המודיע לכל הדיירים שתתקיים הדברה בבניין והוראות לדיירים יכתבו בשלט לפי הנחייתו של המדביר כיצד לנהוג בזמן ההדברה ואחרי ההדברה שתתבצע בבניין ובנוסף תימסר הודעה בקבוצת הווצאפ של הבניין המבשרת על בואו של המדביר לביצוע ההדברה עם הוראות האזהרה הנדרשים.

יש להתארגן ליציאה מהבית למשך שעה אחת לפחות (או אם התבקש זמן העדרות אחר מהמדביר) לאחר סיום הפעולה של המדביר ולהותיר את חלונות הבית פתוחים למשך שעה זו.

במידה ויש בעל חיים כלב או חתול או אוגר או ציפור או כל בעל חיים בבית יש להוציא אותו מהבית ל12 שעות לפחות אחרי ההדברה או אם התבקש אחרת על ידי המדביר.

בבית קרקע- כל ההנחיות הנ"ל להדברת תיקנים ונמלים בדירה תקפים גם לבתי קרקע אך שבבתי קרקע יש להוסיף גם את ההנחיות להדברה בחצר שהם לסגור את ההשקיה יום אחד לפני בוא המדביר ועוד 3 ימים לאחר ההדברה.

לדאוג שלא יהיו בחצר עשבייה גבוהה גרוטאות ישנות שעומדות הרבה זמן אלו מקשות על ביצוע פעול ההדברה ובנוסף יכולות לשמש כבית גידול לחרקים נמלים מכרסמים נחשים עקרבים ועוד.

במידה והחצר מוזנחת לאורך זמן רצוי להזמין גנן או לנקות בעצמכם את מה שנדרש על מנת שנוכל לבצע את ההדברה בצורה יעילה בביתכם יש לזכור שהדברה לא תהייה יעילה בשטח שהוא לא נקי ומסודר.
(הדברה שווה פחות כאשר לא נקי ויש אשפה גזם וגרוטאות)

התארגנות להדברת חרקי מזון: יש להוציא את דברי המזון הנגוע בחרקים ולבדוק את כל דברי המאכל הארוזים בארונות (בעיקר קטניות חומוס אורז שועית ועוד…) אלו הנגועים בחרקים יש לשמור בתוך 2 שקיות אטומות עד לבואו של המדביר.

כל שאלה שיש לכם ספק לגבייה יש להתייעץ עם המדביר על מנת לקבל את השירות הטוב ביותר בדרך הבטוחה ביותר.

המזיקים בארצנו: