המאבק בנמלי אש: הזיהוי, ההגנה וההדברה המקצועית

מי היא נמלת האש?

נמלת האש היא נמלה קטנה בצבע אדום-כתום בגודל של 1 מ"מ (המלכה מגיעה לגודל של 2 מילימטר), ומוגדרת כאחד ממאה המינים הפולשים הבעייתיים ביותר בעולם על ידי האיגוד הבינלאומי לשימור טבע ומשאבי טבע.

נמלי אש התגלו בישראל בתחילת שנת 2005 באזור עמק הירדן. בשנת 2007 כבר הספיקו להגיע לחיפה לתל אביב והופצו בעיקר על ידי בני האדם שהעבירו מוצרים עם נמלי אש ממקום למקום. בימים אלה נמלי האש נמצאות במושבים ובקיבוצים ואוכלוסייתן גדלה בקצב גבוה בישראל.

הנמלה מהווה מטרד גדול בבתים, חצרות, צימרים, בתי מלון ומקומות בילוי. נמלת האש הקטנה והמטרידה מרחיקה את המבלים ופוגעת בעיני חיות מחמד עד עיוורון. נמלי אש מעודדות כנימות שמזיקות לחקלאות, והנזק שלהן נאמד ביותר מ-100 מיליון שקלים.

איך נזהה את נמלת האש?

לא נצליח לשמוע את נמלת האש ובגלל גודלה הקטן לא תמיד נצליח להבחין בנוכחותה. כאשר הנמלה תנשוך אחד מאיתנו נרגיש זאת היטב, אך לעיתים בגלל גודלה הקטן לא נדע בכלל מה עקץ אותנו. לא מעט אנשים מתבלבלים בין נשיכת נמלת האש לעקיצת יתוש או פרעושים. בגלל שנמלת האש חדשה באזור, הרבה אנשים לא יודעים שהיא בשטח ולכן על מנת לדעת מה עוקץ אתכם יש לא למהר ולהסיק מסקנות אלא להתייעץ עם מדבירים מוסמכים.

עקיצת נמלת האש: איך פועלים במקרה של עקיצה על ידי נמלת האש?

אם נעקצתם, למרות שזה קשה תנסו לא לגרד את מקום העקיצה. אם לא נגרד, הסבל אמור להסתיים מהר יותר. העקיצה נראית כמו שלפוחית על העור ולאחר מכן כמו כוויה. ניתן למרוח משחה וגם להשתמש בחומרים משככי כאבים הניתנים בבתי מרקחת ללא מרשם רופא ולהצמיד קרח למקום העקיצה. במקרה של אלרגיה שנוצרת מעקיצה של נמלת האש, עליכם לפנות למרפאה הקרובה על מנת להתייעץ עם רופא להמשך טיפול. העקיצה של נמלי אש איננה כמו עקיצת יתוש, היא עקיצה כואבת, במסגרתה הנעקץ מרגיש תחושת שריפה, הכאבים יכולים להימשך בין כמה דקות לכמה ימים.

מה מתבצע לפני ההדברה?

לפני הדברת נמלת האש, יש לבצע פעולת ניטור. מדובר בבדיקה ראשונית קלה, שמטרתה היא לדעת אם נמלת האש נמצאת בשטח. כיצד מתבצע ניטור לנמלת האש? יש לקחת שיפוד או קיסם, לשים עליו במבה או חמאת בוטנים, ולתקוע אותו באדמה. כשהבמבה או חמאת הבוטנים נמצאות כלפי מעלה, יש להמתין לפחות שעה (לעיתים גם 10 דקות יספיקו). לאחר מכן יש לבדוק ולראות אם רואים נמלי אש לאורך השיפוד שהגיעו לאכול את חמאת הבוטנים. ביצוע הפעולה יכול להתבצע במספר מוקדים בו זמנית על מנת לאתר את האזורים בנמלי אש. נמלת האש היא קטנה וקשה להבחין בה ולכן ביצוע פעולת ניטור טרם הדברה היא נדרשת והכרחית. נמלי אש הן בעלות כושר הישרדות גבוה, ולכן במידה והבחנו בניטור בנמלת אש כדאי מיד לבצע הדברה מקצועית לטפל ולהדביר את נמלי האש. למדביר מקצועי יש יכולות לבצע ניטור נמלי אש אצלכם בחצר ולבדוק האם נמלת האש נמצאת אצלכם.

הדברת נמלת האש

ביכולתו של המדביר לסרוק, לנטר ולהדביר את הנמלים הנמצאים אצלכם, באופן מקצועי, ללא כל טרחה מצדכם. הוא יעניק לכם פתרון יעיל וימנע מכם את הסבל הגדול שנגרם נמלת האש. במידה והדברת נמלת האש כשלה מסיבה כזאת או אחרת, נדרש לבצע הדברה חוזרת. נמלי אש לא תמיד יושמדו בצורה מקצועית בעזרת חומרי הדברה ביתיים המאושרים לקהל הרחב, לכן מומלץ לפנות למדביר מוסמך לפתרון הבעיה.

 

לשיחת ייעוץ או הזמנת הדברה התקשרו עכשיו:

או מלאו את הטופס: