הדברת צרעות

בישראל קיימות מספר סוגי צרעות צרעה גרמנית וצרעה מזרחית הן הצרעות היותר שכיחות בישראל והופעתן נראת מחודשיי האביב ועד חודשי הסתיו חשוב לציין כי הצרעות עלולות לפגוע פגיעות קשות באדם לא מנוסה שינסה להשמיד את הקן שלהם לכן אנו לא ממליצים לכם לנסות להדביר את הקן לבד כי יש סיכוי שעשרות צרעות יעקצו אותכם ולכל צרעה יש רעלן בעוקץ וכאשר מספר צרעות עוקצות אדם ביחד הסכנה גדולה יותר.

לעיתים הצרעות מגיעות לחלון הבית או לכל חריץ שנמצא אצלנו ומקימות את קן הצרעות באותו מקום מסויים ניתן לזהות את קן הצרעות על ידי כניסה ויציאה של צרעות ממנו ואליו.

כל מדביר מוסמך שיגיע להדביר צרעות יהיה מצוייד בציוד מתאים להדברת צרעות בחליפת מגן מסיכה ועוד… או אין לכם את הידע הציוד והניסיון אנו ממליצים שלא לנסות להדביר קן של צרעות לבדכם צרעה היא חיה הנושאת ארס אומנם כמות הארס היא קטנה אצל צרעה אחת אבל ברגע של תקיפת הקן הצרעות כולן יצאו להגן על הקן ויעקצו את האדם שהתקיף אותו בכל צורה לכן אנו ממליצים שלא להתעסק עם הצרעות ולשמור על בטיחותכם ובטיחות משפחתכם בכך שתקראו ליצחק המדביר לטיפול מקצועי נגד צרעות.

צרעת העץ\דבורת העץ:
חרק מעופף בצבע שחור עם פס צהוב על גבו ניזון מעמילן שיש בתוך העץ שם בדרך כלל הוא מתרבה וניתן לראות את הזחלים שלו שגם הם אוכלים לנו מהעץ הוא פוצע את העץ ונכנס פנימה אל תוך חורים קטנים בגודל של אצבע ולעיתים ניתן לצפות בו בשידור חי אוכל מהעץ עצמו.

נוכחותו של החרק בתוך העץ גורמם להחלשתו של העץ ולעיתים הוא גורם נזק רב אם לא יטופל בהתחלת כניסתו אל חלל העץ דבורת העץ עלולה לגרום לפרגולות שלמות לקרוס וגם לעץ היסוד המחזיק עליו את הרעפים של גגות ביתנו לכן יש לעקוב אחרי חרק זה על מנת שלא נקבל נזק משמעותי בעץ שלנו.

המזיקים בארצנו: