הדברת פשפש המיטה Bed bug pest control in israel

קצת על פשפשי המיטה באנגלית מוכרים כbed bugs הם מעדיפים דם חם של בני אדם ובעלי חיים כמו תרנגולות חולדות ויונקים אחרים ומתחבאים בתוך החריצים הקטנים  במזרן והמיטה ושם מטילים את ביציהם.

 

אורכו של פשפש בוגר כחצי סנטימטר הוא  בצבע חום-אדום, גופו שטוח ונראה בצורת ביצה. הפה שלו בצורת חדק (למצוץ דם) המקופל מתחת לראש כאשר הוא לא בפעילות מציצת דם. לאחר שפשפש המיטה שואב דם גופו מתארך הפשפש ב-2 מ”מ. 

הנימפות דומות לפשפש מיטה הבוגר, גודלן נע בין 1-4 מ”מ  והם בצבע חום צהבהב. 
ביצים של פשפש המיטה לבנות כמו פנינה, גודלן הוא כ-1 מ”מ, הן עטופות בקליפה שקופה, מבריקה ודביקה המאפשרת להם להצמד למקום מסויים.

בלילה כשאנו הולכים לישון פשפשי המיטה יוצאים מתחילים את פעילותם הם עוקצים אותנו במהלך העקיצה מזריקים לגוף חומר מאלחש אשר גורם לנו לא להרגיש את עקיצתם פשפשי המיטה שואבים את הדם שלנו אל תוך גופם פעולה הגורמת להם להתחזק מהחלבון הקיים בדם אותו מצצו מאיתנו פשפשי המיטה לאחר מכן חוזרים למקום מושבם במעמקי המיטה/הכורסא.

איך מגיע פשפש המיטה אלינו?
מי שמעביר בדרך כלל את פשפש המיטה הם בני האדם בעזרת חפצים רכוש מזוודות בנסיעה ללינה במקומות נגועים בתוך בגדים מזרונים שטיחים אשר נגועים בפשפשי המיטה ומגיעים אלינו?

האם לאחר שהעברתי חפץ עם פשפש המיטה לבית שלי ארגיש מיד עקיצות?

התשובה לא בטוח לעיתים יקח לפשפש המיטה זמן להתמקם ולמצוא את מקומו ויכול להיות שיהיו לכם פשפשי מיטה בבית ואת העקיצות תרגישו רק לאחר כמה שבועות או חודשים מאז שהעברתם אותו.

 

על העור ניתן לראות ניקוב קטן בעור שעלול לפתח אדמומית, נפיחות, תגובה אלרגית ובעיקר נטייה לגירודים הפשפשים קשים לאיתור כיוון שבפועל הם מאלחשים את מיקום העקיצה, ואנחנו נגלה שנעקצנו רק זמן מה לאחר מכן, כך שלא נצליח לקשר את הזמן של העקיצה עם המיקום של הפשפש.

מה לא לעשות כאשר יש לנו פשפשי מיטה בבית?
1 לא לזרוק את המזרונים או המיטות או הכורסאות הנגועים בפשפשים הדבר גורם לפיזור הפשפשים ומקשה על הדברתם.
2 לא לנסות לרסס ולהדביר את פשפש המיטה בחומרי הדברה שיש לכם בביתכם כמו k300 או כל חומר הדברה הקיים בידכם על מנם להגיע לתוצאה אפקטיבית יש להתייעץ תחילה עם מדביר המנוסה בביצוע הדברת פשפשי מיטה.
3 לא להזיז רהיטים ולהעביר מחדר לחדרה דבר עלול לפזר את פשפש המיטה בכל הבית.
4 לזכור שכל פעולה שתעשו בבית שלכם ללא עצת מדביר מוסמך כמו יצחק המדביר עלולה לגרום לכך שההדברה של פשפש המיטה אצלכם תהייה יותר קשה ומסובכת צריך לדעת כיצד להדביר את הפשפש באופן מקצועי ומבוקר אשר לא יהפוך את המצב ליותר מסובך וקשה יותר להדברה.

5 לא לנקות בלי הנחיות של המדביר את האזורים בהם יש נראה בהם פשפש המיטה הדבר עלול להעביר את הפשפשים ממקום למקום אחר ושם הם עלולים לייצר בית גידול חדש.

להדברת פשפש המיטה לחצו על המספר

או מלאו את הטופס הבא:

המזיקים בארצנו: