הדברת פשפש המיטה

קצת על פשפשי המיטה באנגלית מוכרים כbed bugs הם מעדיפים דם חם של בני אדם ובעלי חיים כמו תרנגולות חולדות ויונקים אחרים ומתחבאים בתוך החריצים הקטנים  במזרן והמיטה ושם מטילים את ביציהם.

אורכו של פשפש בוגר כחצי סנטימטר הוא  בצבע חום-אדום, גופו שטוח ונראה בצורת ביצה. הפה שלו בצורת חדק (למצוץ דם) המקופל מתחת לראש כאשר הוא לא בפעילות מציצת דם. לאחר שפשפש המיטה שואב דם גופו מתארך הפשפש ב-2 מ”מ. 

הנימפות דומות לפשפש מיטה הבוגר, גודלן נע בין 1-4 מ”מ  והם בצבע חום צהבהב. 
ביצים של פשפש המיטה לבנות כמו פנינה, גודלן הוא כ-1 מ”מ, הן עטופות בקליפה שקופה, מבריקה ודביקה המאפשרת להם להצמד למקום מסויים.


בלילה כשאנו הולכים לישון פשפשי המיטה יוצאים מתחילים את פעילותם הם עוקצים אותנו במהלך העקיצה מזריקים לגוף חומר מאלחש אשר גורם לנו לא להרגיש את עקיצתם פשפשי המיטה שואבים את הדם שלנו אל תוך גופם פעולה הגורמת להם להתחזק מהחלבון הקיים בדם אותו מצצו מאיתנו פשפשי המיטה לאחר מכן חוזרים למקום מושבם במעמקי המיטה/הכורסא.

על העור ניתן לראות ניקוב קטן בעור שעלול לפתח אדמומית, נפיחות, תגובה אלרגית ובעיקר נטייה לגירודים הפשפשים קשים לאיתור כיוון שבפועל הם מאלחשים את מיקום העקיצה, ואנחנו נגלה שנעקצנו רק זמן מה לאחר מכן, כך שלא נצליח לקשר את הזמן של העקיצה עם המיקום של הפשפש.

מה לא לעשות כאשר יש לנו פשפשי מיטה בבית?
1 לא לזרוק את המזרונים או המיטות או הכורסאות הנגועים בפשפשים הדבר גורם לפיזור הפשפשים ומקשה על הדברתם.
2 לא לנסות לרסס ולהדביר את פשפש המיטה בחומרי הדברה שיש לכם בביתכם כמו k300 או כל חומר הדברה הקיים בידכם על מנם להגיע לתוצאה אפקטיבית יש להתייעץ תחילה עם מדביר המנוסה בביצוע הדברת פשפשי מיטה.
3 לא להזיז רהיטים ולהעביר מחדר לחדרה דבר עלול לפזר את פשפש המיטה בכל הבית.
4 לזכור שכל פעולה שתעשו בבית שלכם ללא עצת מדביר מוסמך כמו יצחק המדביר עלולה לגרום לכך שההדברה של פשפש המיטה אצלכם תהייה יותר קשה ומסובכת צריך לדעת כיצד להדביר את הפשפש באופן מקצועי ומבוקר אשר לא יהפוך את המצב ליותר מסובך.

המזיקים בארצנו:

סגירת תפריט