הדברת פרעושים

הנחיות להדברת פרעושים: בדירה- יש לדאוג שהריצפה תיהיה פנוייה מכל החפצים במידה וראיתם פרעושים בספות או מזרונים יש לשאוב עם שואב אבק את כל הספות המזרונים וכל גוף מבד שראיתם עליו פרעושים את השאיבה יש לבצע לפני ואחרי ביצוע ההדברה.

בבית קרקע- כל ההנחיות הנ”ל להדברת פרעושים בדירה תקפים גם לבתי קרקע אך שבבתי קרקע יש להוסיף גם את ההנחיות להדברה בחצר שהם לסגור את ההשקייה יום אחד לפני בוא המדביר ועוד 3 ימים לאחר ההדברה.

לדאוג שלא יהיו בחצר עשבייה גבוהה גרוטאות ישנות שעומדות הרבה זמן אלו יכולות לשמש כבית גידול לחרקים נמלים מכרסמים נחשים עקרבים פרעושים קרציות ועוד.

במידה והחצר מוזנחת לאורך זמן רצוי להזמין גנן או לנקות בעצמכם את מה שנדרש  על מנת שנוכל לבצע את ההדברה בצורה יעילה בביתכם.

להוסיף בפרעושים או כנימות יונים  שאת שקית השואב יש להשליך לאחר השאיבה במידה ומדובר בשואב מים יש לעדכן את המדביר להמשך פעילות.

יש להסיר מצעים כיסויים כמו ציפיות של כריות ובגדים שהיו פזורים על הריצפה שעלולים להגיע למגע עם הפרעושים ולכבס אותם.

לפנות את השיש ולנקות. ניתן להניח את התכולה על הרצפה במרכז הרצפה או על השולחן ולכסות בניילון או בסדין.

ארונות אמבטיה – לפנות את התכולה במיוחד את מברשות השיניים המשחה ומוצרי ההגיינה 
 חדרים-להוציא את המגירות תחתונות של ארונות בגדים, שידות בצורה שתיתן למדביר אפשרות לרסס במקומות הנדרשים ,לפנות את הרצפה של חדר הארונות מבגדים ומוצרים, להרחיק כ-חצי מטר את המיטות מהקירות.

חדרי ילדים – להכניס את כל הצעצועים לארונות או להוציאם לאיחסון
חיות מחמד תוכים כלבים חתולים אוגרים ארנבים כולם יוצאים מהבית ל12 שעות לפחות דגים נשארים באקוואריום כאשר הפילטר מנותק והאקוואריום מכוסה בסדין.

המזיקים בארצנו: