הדברת פרעושים טבעית

פרעושים בבית זוהי תופעה ממש לא נעימה. אף אחד לא מכניס את הפרעושים הביתה מיוזמתו. אך כאשר הם כבר פה אנחנו נאלצים להתמודד עם כל התופעות השונות אשר הפרעושים מביאים אתם ומה שגרוע יותר מכול זהו הסיכון של העברת מחלות ואלרגיות. יש מה לעשות נגד התופעה וההופעה הבלתי רצויה שלהם? בהחלט! הדברת פרעושים טבעית – והשטח נקי!

פרעושים בבית הם בהחלט אורחים לא רצויים. אף אחד מאתנו אינו מאחל לעצמו את האורחים מן הסוג הזה. אז מה אפשר לעשות כאשר הם בכל זאת נטלו אומץ והופיעו אצלנו בבית? אז אם לפחות הם היו מרגישים כמו אורחים מנומסים – ניחא, הבעיה היא שהם חשים מאוד בנוח, לחפור לעצמם קינים, להטיל שם ביצים, להתרבות באין מפריע תוך שהם ניזונים מדמינו. אז מה עושים כדי שהם לא יגיעו אלינו הביתה?

איך מגיע הפרעוש הביתה?
אז דבר ראשון עלינו לבדוק איך בעצם מוצא הפרעוש את דרכו אלינו הביתה? אז ככה… הפרעוש עובר בדרך כלל על ידי בעלי חיים כמו חתולים, כלבים, עכברים, חולדות ועוד. כאשר על הפונדקאי מטיל הפרעוש ביצים אשר נופלות על גבי הקרקע. שם בוקעים הזחלים מתוך הביצים והם ניזונים מחומרים אורגניים שונים. כאשר הפרעוש גדל הוא ניזון בעיקר מדם. בדרך כלל יהיה זה דם של כלבים או של חתולים. בגלל שהפרעוש מחפש את הדם כמזונו על כן הוא גם עוקץ את האדם.

כאשר הכלב חוזר מהרחוב ופרעוש מצא בו את קרבנו הרי שמהר מאוד המכה כבר תהיה בעלת נוכחות מלאה בבית. היות והפרעוש יטיל את ביציו על גבי הכלב ואלו יפלו בבית ויתפתחו הזחלים ומהם הפרעושים ומכאן למעגל מסחרר ומטריד הכולל עקיצות ואי נוחות רבה – הדרך קצרה מאוד.

הסכנה של הפרעושים
אז זה לא רק עקיצות, גרד או כל מה שנלווה לכך. הפרעושים עשויים לשאת טפילים ומחלות זואונוטיות שהן מחלות המועברות גם לבני אדם. כמו כן אמורים אלו לגרום לאלרגיות קשות ובלתי נעימות. אז מה עושים? הדברת פרעושים טבעית או לא טבעית – ימגרו את התופעה.

הדברת פרעושים טבעית – למה?
רבים חוששים מחומרי ההדברה הכימיים אשר בהם נעשה שימוש בבתים פרטיים כמו גם בגינות. החומרים הללו אמנם קוטלים את הפרעושים אך הבעיה היא שהם עלולים לפגוע גם באנשים, בילדים צעירים או בחיות המחמד. על כן בוחרים הם לבצע הדברה ירוקה שהיא נעשית על יד חומרים טבעיים.

שווה לשלם על הדברת מזיקים מחיר שיידרש לצורך כך ובלבד ליהנות משטח נקי מבעלי חיים או חרקים בלתי רצויים.

הדבר החשוב ביותר שעלינו לזכור הוא כי  הדברת קרציות בבית, הדברת קרציות בגינה כמו גם הדברת פרעושים טבעית חייב להיעשות רק על ידי מדבירים מקצועיים, מנוסים ומוסמכים.

יצחק עמר – שירות ההדברה המושלם!

המזיקים בארצנו: