ריסוס והדברת עשבייה

עשבי בר גדלים כמעט בכל מקום שהם יכולים וכשהם הופכים למטרד עבור האדם וצרכיו אז רצונו של האדם להשמידם גובר ויש 2 דרכים מוכרות בשוק לטפל בעשביה שכזאת 

1 ריסוס עשביה והדברת עשבייה באמצעות חומרי הדברה קוטלי מגע או חומרי הדברה מונעי נביטה או שילוב של שניהם יחד יכולים להביא לתוצאה של שטח כמו בתמונה למעלה שאתם רואים ללא גדילה של עשבים.

2 כיסוח עשבים באמצעות חרמשים מכסחות מכניות וטרקטורים שיטה המקובלת גם כיום בטיפול בעולם הצומח.

ריסוס עשביה והדברת עשבים בתעלות ניקוז ימנע סתימות והצפות בהמשך החורף.

במקטעים של גשם לשמש הגינה שלנו מתמלאת בחורף ובאביב בעשבים. עלים ירוקים צומחים ומכסים כל פינה כאשר בחודשים נובמבר – ינואר העשבים של החורף עוד קטנים. לאחר חודש ינואר פברואר עשבייה שלא טופלה והפכה לעשבייה גבוהה תדרוש כיסוח לפני ריסוס עשבים במידה ולא יבוצע כיסוח ריסוס עשבים יגרום לעשבים שיותרו מיובשים לאורך כל הקיץ.

אפשר לעשב ביד ואפשר גם להשתמש בחומרי הדברה. איזה חומרים מתאימים לאיזה עשבים? כיצד נדביר את העשבים? כמה עולה מרסס?
למה לכם לשבור את הראש? יצחק המדביר מספק שרותי הדברה מקצועיים נגד עשבייה ובעל רישיון להדברת עשבייה ויטפל לכם בעשבים בצורה מקצועית ובמחירים סבירים. מבלי כל טרחה מצדך.

מדוע להדביר את העשבייה?
העשבייה תופסת לנו שטחים נרחבים לעיתים חוסמת את שדה הראייה שלנו הדבר גורם לסיכון מבחינה בטיחותית
ולעיתים מהווה מקום מסתור לחולדות עכברים זוחלים ועוד.

בישראל ישנם סוגי עשבים שונים חלקם קלים להדברה וחלקם קשים יותר וחלקם מועילים לנו:

למשל גומא הפקעים המכונה בארץ בשם סעידה עשב שידוע כמזיק הצומח לאורך כל השנה עשב רב שנתי המגיע לגובהה של 5-40 סנטימטר הוא מצמיח את העלים בשלשות מבסיס הגבעול העלים ברוחב של כ10 ס"מ במערכת השורשים של צמח סעידה צעיר מופיעים פקעות בצבע אדום עד חום הנותנות לצמח את שמו גומא הפקעים  עשב זה מתחרה על שטח הקרקע ובכך פוגע גם בגידולים חקלאים וגם בגינות נוי הצמח גומא הפקעים עמיד לחלק מחומרי ההדברה הנמצאים בשוק למרות זאת ישנם חומרים אשר כן מיועדים להדבירה אבל השיטה הטובה ביותר להיפתר ממנו היא עישוב של הקרקע בכל שבועיים עד 3 שבועות עוד צמח שאוהב לתפוס שטחים נרחבים והוא לא קל להדברה הוא טיון דביק הטיון הוא עשב בעל סגולות רפואיות רבות עוזר לרפא כאבי בטן לחץ דם גבוהה ומכות פתוחות שהגוף מקבל הטיון דביק צומח בחודשי הקיץ ומתפשט במהירות בכל חלקי הארץ בשטחים בהם הטיון דביק השתלט נראה נוכחות קטנה יותר של עשבים אחרים בחורף כמו חלמית.

משפחת עשבים דגניים היא משפחה של צמחים משפחת צמחים זו מונה מעל ל10000 מינים של עשבים האדם משתמש במינים אלו למטרת תבואה מרעה אוכל לבהמות צמחי מרפא הפקת סוכר וחומרי בניין 

עשבים ממיני הדגניים משתייכים לעשבים חד שנתיים ורב שנתיים עם שורשים המורכבים מציציות צפופות קנה בעל יציבות רבה וגמישות מדהימה שיכול להתכופף ולא להישבר העלים מורכבים מ3 חלקים  נדן 2 טרף 3 לשונית  הלשונית מחברת בין הנדן לטרף כאשר הנדן עוף את פרקי הקנה והטרף ארוך וצר הוא החלק החופשי של העלה.

אורז תירס חיטה ושעורה הם עשבים ממשפחת הדגניים המשמשים את האדם כמקור מזון עיקרי.

  מינים פולשים של עשבים בישראל: ראשית נסביר מהם מינים פולשים? מין פולש הוא זן שלא היה קיים לפני זה באזור מסוים והגיע לאותו אזור והצליח לייסד אוכלוסייה באזור החדש שאליו הוא פלש תוך הסתגלות לתנאי המחייה והאקלים הקיימים באזור. 

אז לפי מה שאנו יודעים לא רק בעלי חיים שונים פלשו לישראל בשנים האחרונות אלא גם סוגי עשבים שונים שלא היו קיימים כאן לפני עשרות שנים לפתע פלשו לארץ ישראל והצליחו לצמוח ולבסס את אוכלוסייתם בין העשבים המקומיים על שטחים לא מעטים ברחבי ארץ ישראל חלק מהעשבייה הפולשת לארץ ישראל מהווה מטרד כמו פגיעה בתשתיות חשמל מים קווי ביוב חסימת שדה ראיה ופגיעה בגדרות ובתי מגורים אבל פגיעה בתשתיות של ארץ ישראל איננה הפגיעה היחידה שפוגעים המינים הפולשים של העשבייה בארץ ישראל ישנה גם פגיעה בחקלאות גילוי של מיני עשבייה פולשים בתוצרת החקלאית עלול לפסול ייצוא של תוצרת חקלאית לעיתים נוכחות עשבייה פולשת גורמת לתפיסת מקומה של העשבייה הקיימת פעולת ההדברה של עשבייה פולשת לעיתים שונה מזו של עשבייה רגילה. 

הדברת העשבייה מתבצעת כאשר מבחירתו של האדם לקבוע היכן העשבים מפריעים לו ורצוי להדביר אותם והיכן שהם לא מפריעים לאדם או לצרכיו אין האדם מבזבז אנרגיה בהדברתם של עשבים שוטים 

שירותי הדברה וגיזום עצים וטיפול במזיקי עצים לשוק הפרטי והעסקי
לקבלת שירותי ייעוץ / גיזום עצים אנא חייגו

או מלאו פרטיכם בטופס:

המזיקים בארצנו: