הדברת מעופפים

חרקים מעופפים כמו גם זבובים יתושים מעופפים זוהי מכה מאוד לא סימפטית.
הרחקת מעופפים זהו תחום מורכב אשר כולל סוגי הדברה שונים.
מלבד החרקים המטרידים זה כולל גם הרחקת יונים וגם הדברת זבובים
גם הדברת צרעות וגם טיפול בדבורים כאשר יש צורך בידע מקצועי והתאמה של חומרי ההדברה הנכונים לסוג המעופף על מנת לבצע את קטילת המעופפים בצורה מקצועית ויעילה.

מתי נדביר מעופפים?
ישנם מקומות רבים בהם נדרשת הדברת מעופפים קבועה על מנת למגר את תופעת המעופפים.
מקומות כמו בתי מלון בריכות שחייה קאנטרי ומקומות פתוחים כמו גני אירועים נדרשים לבצע הדברת מעופפים מקצועית על ידי מדביר על מנת שברגע האמת לא יהיו מזיקים.

הדברת מעופפים מסיבה דתית:
בספר ויקרא ספר בו התורה מספרת לעם ישראל מה מותר ומה אסור אנו קוראים את הפסוקים הבאים:

  1. "וְכָל הַשֶּׁרֶץ הַשֹּׁרֵץ עַל הָאָרֶץ שֶׁקֶץ הוּא לֹא יֵאָכֵל" –  ויקראפרק י"א פסוק מ"א
  2. "כֹּל הוֹלֵךְ עַל גָּחן וְכֹל הוֹלֵךְ עַל אַרְבַּע עַד כָּל מַרְבֵּה רַגְלַיִם לְכָל הַשֶּׁרֶץ הַשֹּׁרֵץ עַל הָאָרֶץ לֹא תֹאכְלוּם כִּי שֶׁקֶץ הֵם"  ויקראפרק י"א פסוק מ"ב
  3. "כִּי אֲנִי ה' אֱלֹוהֵיכֶם וְהִתְקַדִּשְׁתֶּם וִהְיִיתֶם קְדֹשִׁים כִּי קָדוֹשׁ אָנִי וְלֹא תְטַמְּאוּ אֶת נַפְשֹׁתֵיכֶם בְּכָל הַשֶּׁרֶץ הָרֹמֵשׂ עַל הָאָרֶץ"  ויקראפרק י"א פסוק מ"ד

ביצוע הדברת מעופפים מקטינה את כמות המעופפים באזור ובכך תורמת לכך שאותם מעופפים יכנסו לנו למזון אותו אנו מכינים ובטעות מרה נאכל אותו.

יתושים:
בישראל ישנם כמה סוגי יתושים ו3 סוגי יתושים עקריים: אנופלס קולקס ואדס (הנמר האסייתי) וכל יתוש מתאפיין בצורה קצת שונה מהאחר לא כולם יודעים אבל יתוש בעקיצתו יכול להעביר מחלות לדוגמא: יתוש מסוג אנופלס ידוע כמעביר פוטנציאלי של מחלת המלריה עוד יתושים יודעים להעביר מחלות כמו קדחת הנילוס לכן התמודדות עם יתושים היא אחת הדברים אותם אנו צריכים לבצע על מנת לשמור על סביבתינו ללא פוטנציאל גדילה היתוש הוא החרק שגורם למותם של המון בני אדם מידי שנה בכדור הארץ.

כיצד מתפתח היתוש?
היתוש מתפתח במים שעומדים או זזים ממש ממש לאט שם מגיעה היתושה הנקבה ומטילה ביצים אל תוך המים לאחר 1-3 ימים בוקעים מתוך הביצים זחלים כל זחל נראה שונה ובתוך המים בעונה חמה תוך5-7 ימים הזחל מתגלם והופך לגולם שבמהלך עוד 1-3 ימים אותו גולם הופך ליתוש בוגר שמגיח מתוך הגולם יוצא אל חלל האויר כך שבממוצע תוך 10 ימים יש לנו התפתחות של יתוש בוגר בעונה.
יש לציין כי ביצים של יתוש מסוג אדם לאחר שהעובר התפתח בתוך הביצה יכולים לשרוד גם לאחר ייבוש של מקור המים ולכן אם מקור המים מתפתח שוב מחדש יש אפשרות שהביצה של היתוש שהייתה במקום יבש תמשיך את התפתחותה עם התחדשות מקור המים.

כיצד נבצע הדברת יתושים?
על ידי סילוק של מקור המים העומדים ללא זרימת המים והנגועים בזחלים התושים כל אחד מאיתנו יכול להדביר את היתושים הנמצאים בביתו אם התפתחות היתוש מתקיימת אך ורק בביתו או בחצרותיו על ידי ייבוש מקורות המים שנמצאים ברשותו אבל במידה ומקור המים הנגוע בזחלי יתושים לא נמצא בשטח ניתן לבצע ריסוס של יתושים הבוגרים הנמצאים באזור הדברה שכזאת מומלץ שלא לבצע לבד אלא רק על ידי מדביר מוסמך כמו יצחק המדביר הדברה של יתושים בוגרים ממומלץ לבצע לפני אירוע על מנת להפחית ולעיתים למגר את כמות היתושים והמעופפים בשטח.
יש לציין שליצחק המדביר ישנן פתרונות מתקדמים לניטור יתושים והדברתם הכוללים אמצעים מכאנים מתקדמים לריסוס והדברת מעופפים בגבהים שונים.

הדברת יתושים ומעופפים מקצועית אצל יצחק המדביר 

0523515382

המזיקים בארצנו: