הדברת חרקי עץ

חרקי עץ אלו הם חרקים אשר פוגעים במוצרים העשויים עץ. רהיטים, משקופים, גזעי עצים בחצר ועוד. החרקים הללו מסוגלים לאכול את תכולת העץ של המשקופים או הרהיטים מבפנים והדבר לא ייראה כלל כלפי חוץ עד שהרהיט או המשקוף פשוט יתפרקו ויקרסו. הדברה מקצועית תחסל גם את החרקים וגם את הקן אשר ממנו הם יוצאים.

במשפחת חרקי העץ בישראל ישנם מספר מינים אשר המדביר המקצועי ידע להבחין בין אותם מינים לפי הנזק שהם ישאירו בסביבתם לכל אחד מחרקי העץ אותם חרקים הניזונים מהעמילן שנמצא בתוך העץ יש סימני היכרות שונים אחד מהשני וגם סוגי התנהגות שונים ולכן יש לטפל בכל מזיק ומזיק בצורה מקצועית טיפול בחרקי עץ דורש ידע ומקצועיות רבה לביצוע עבודות הדברת חרקי עץ ליצחק המדביר כל האמצעים והציוד הנדרש לטיפול בחרקי עץ.

הטרמיטים: הם חרקים שפוגעים בעץ וניזונים מהעמילן הנמצא בתוך העץ. הטרמיטים משתייכים למשפחת החרקים החברתיים ולכן
הטרמיטים דומים מאוד לנמלים גם באופי פעולתם וגם בצורתם אך יצחק המדביר ידע להבחין ולזהות את ההבדל שבין טרמיטים לנמלים.
אופן ההדברה של הטרמיטים איננו מסתפק בריסוס רגיל ודורש מיומנות רבה על מנת להשמיד את הטרמיטים באזורכם. יש לציין כי הטרמיטים גורמים נזקים רבים לרהיטים משקופים ארונות מעץ ועוד אשר נמצאים בקרבתם. 

המלכה של הטרמיטים נמצאת לרוב באדמה ומשם שולחת את הפועלות לאסוף אוכל האוכל הוא תאית של עץ מת וצזון זה הוא לעיתים הארונות שלנו או המשקופים המיטה וכל דבר שעשוי מעץ ועלול להפגע.

טרמיט חדש הגיע לישראל: בשנת 2020 הגיע לארץ ישראל טרמיט פורמוסי חרק הגורם לנזקי רכוש כבדים בזמן מהיר יותר מהטרמיטים אותם אנו מכירים בישראל מקורו של הטרמיט הפורמוסי בדרום מזרח אסיה ויכולותיו לכרסם עצים גבוהה מאוד ביחס למיני הטרמיטים המוכרים לאדם הם יכולים להגיע לכמליון טרמיטים במושבה אחת ופעילים בתנאים של חום לחות והם בעלי יכולת להיות פעילים במרחק של 100 מטר מהקן שלהם.

הבעיה היותר גדולה עם הטרמיט הפורמוסי שהוא פוגע בעצים חיים ועצים מתים גם כן.

המלצתנו היא לבדוק רהיטים בבית לראות אם יש נסורת או חרק המכרסם לכם את העץ, להמנע מזריקת חפצים חשודים בנגיעות של מזיקי עץ, ולטפל במפגעי מזיקי עץ על מנת שהתופעה לא תתפשט ותפגע בעוד עצים שטרם נפגעו.
יקרונית הרהיטים: חיפושית ממשפחת היקרוניות הפוגעת ברהיטים ובעץ בכלל מופיעה ומשמיעה רעשי כרסום ויוצרת לנו חורים לא קטנים עם נסורת הנופלת מהעץ הנפגע.
היקרונית בגודל 2 סנטימטרים מטילה ביצים בתוך העץ המותקף ומהביצים לאחר תהליך האינקובציה פוקעים זחלים רבים אשר ניזונים מהעץ ומגבירים את קצב הכרסום והשמדת העץ.
ישנם מספר שיטות להדביר את יקרונית הרהיטים אצל יצחק המדביר תמצאו את הדרך הבטוחה והמקצועית ביותר להדברת יקרונית הרהיטים וחרקי עץ.

המזיקים בארצנו: