הדברה פשפשי המיטה

כל הנושא של הדברה פשפשי מיטה זהו נושא מאוד לא נעים. מדובר במכה לא פשוטה של חרק שלא מת ברגע והוא למעשה מתנהג כמו קרצייה. הוא בא בלילה, מוצץ את הדם ומסתלק כלעומת שבא. כדי לבצע הדברה פשפשי מיטה – יש צורך במקצועיות, מומחיות וניסיון. מדריך לא ממש נעים – לפניכם.

הנושא של הדברה פשפשי מיטה זהו נושא מורכב ובעייתי. יעידו כל חברות ההדברה שנלחמות בתופעה לעיתים תכופות ומספרים על מכת מדינה לא פשוטה כלל. אז מיהו פשפש המיטה? איך נזהה אותו? ושאלת השאלות, איך נמגר אותו?

אז לפני הכול עלינו להכיר את ה'נפשות הפועלות'… מיהו פשפש המיטה?
פשפש המיטה (לא!!!) נעים להכיר…
פשפש המיטה זהו למעשה חרק קטן מאוד. גודלו נע בין מ"מ אחד בלבד ועד לחצי ס"מ בבגרותו. צבעו חום – אדמדם או חום – צהבהב ולאחר הארוחה כאשר הוא מלא בדם – צבעם הופך להיות שחור.

מה כל כך נורא בו?
אז לפני שנספר לכם על מעלליו של פשפש המיטה, נספר לכם כי למרות כל מה שתקראו עליו בהמשך – עדיין מדובר ביצור שאינו מסוכן לאדם והוא גם לא מעביר מחלות. כך שמבחינה זו תוכלו להיות רגועים.

פשפש המיטה הוא יצור שניזון מהדם שלנו. הוא מתגורר מתחת למזרון, בין קפלי הסדין והוא גם יכול להמתין לנו בתוך הארונות, בשקעי חשמל, בין הבגדים או בספות. הוא ממתין ללילה. אז הוא יוצא, עוקץ אותנו, מוצץ את הדם ונעלם. הוא מותיר את הנעקץ עם עקיצה הגורמת לגרד מציק מאוד.

הבעיה הקשה עם הפשפשים הללו היא שהם מסוגלים לחיות חודשים ארוכים ללא מזון. כך שאם נעקצתם בעבר והתופעה חלפה ונדמה לכם כי היא לא תשוב עוד – חשוב שתדעו שזה לא חייב להיות שאכן כך. לעיתים ממתינים הפשפשים במקומות המחבוא והם עוד ישובו לפעול בלילות.

הדברה פשפשי מיטה – יעיל או לא?
אז ברור שהפתרון הוא הדברה. אך גם בפתרון הזה קיימת בעיה קשה. הפשפשים אולי ימותו מההדברה אם היא תיעשה באופן הנכון. אך הביצים לא ממש יתרשמו מההדברה. ואם תרצו לדעת כמה ביצים נמצאות בסיפור הזה? אז כדאי שתדעו כי נקבת הפשפש מטילה משך שנות חייה כ – 300 ביצים! מה שאומר כי קשה מאוד להשתלט על התופעה הזו.

הדברה כימית או הדברה אורגנית לגינה?
אם דברנו על הנושא של הדברה הרי שחשוב לציין כי ישנן שני סוגי הדברות. יש את ההדברה הכימית הרגילה אשר באמצעותה מבצעים הדברה לעסקים, הדברה לפרעושים, הדברה לפשפשים ועוד אך ישנה גם האפשרות האורגנית שתתאים גם כן לכל אותן המטרות. הדברה אורגנית לגינה היא אמנם הדברה שתארך זמן ולא תוביל לתוצאות מידיות אך עם מעט סבלנות ניתן ליהנות מתוצאות מושלמות ללא תופעות לוואי של ההדברה הכימית. מה שחשוב לדעת זה – כי הדברה לעסקים, הדברה לפרעושים או לכל מטרה אחרת – רק עם מומחים בתחום ההדברות.

יצחק עמר – הכתובת שלכם!

פשפש מיטה

המזיקים בארצנו: