הדברה נגד חולדות

החולדה זהו בעצם העכברוש המוכר בלשון העם. מדובר בבעל חיים מכרסם ממשפחת העכברים. החולדה נהנית מאזורי מחיה של האדם והיא חיה בעיקר באזורים עירוניים. נדמה שאין מישהו שהיה רוצה לפגוש את החולדה בתוך ביתו הפרטי ולשם כך יש לדאוג לביצוע הדברה נגד חולדות בחצר ובסביבת הבית בכדי למנוע את הופעתן של החולדות – האורחות הבלתי קרואות. 
 
החולדה היא בעל חיים ממשפחת העכברים. אך בניגוד לעכבר הקטן – החולדה הינה בעל חיים מסוכן למדי והיא עלולה לנשוך ולפגוע באדם. אף אחד מאתנו אינו נהנה לפגוש את החולדה בחצר וקל וחומר שאף אחד לא היה רוצה לפגוש אותה בתוך דלת אמותינו בבית הפרטי שלנו. כדי שאכן דבר כזה לא יקרה לנו – אנחנו חייבים לבצע הדברה נגד חולדות. ההדברה היא זו שתגן עלינו מפני בעל החיים הדוחה הזה. 
החולדה החכמה:
החולדה היא בעל חיים חכם ואינטליגנטי באופן מיוחד. היא בעלת חושים מחודדים ובעלת כושר הישרדות מפתיע במיוחד. היא מסוגלת לטפס, לקפוץ, לרוץ, ואפילו לשחות במהירות גבוהה. שיניה החדות של החולדה מצופות באמייל קשיח המאפשרות לה לפלס לעצמה את דרכה בתוך מבנים תוך הרחבה של סדקים קיימים, בתוך מחילות אשר היא יוצרת לעצמה בתוך האדמה וגם בתוך מעמקי הצנרת של הביוב שלנו. 
הדברה נגד חולדות – מניעה זה דבר ראשון
כאשר אנחנו מדברים על הדברת חולדות כדאי לדעת כי המניעה זהו הצעד הראשון וההכרחי כדי לחסוך את הטיפול בבעיה כאשר היא כבר תהיה כאן.
קניונים בתי מלון מתחמי משרדים ושאר האזורים הומי אדם לא יכולים להרשות לעצמם שיהיו בהם נוכחות מוגברת של חולדות בשטח ולכן יצחק המדביר ממליץ לבצע פעולות מניעה נגד חולדות על מנת שלא יקרו נזקים באותו המתחם שבו נוכחות החולדות.
  • ניקיון והיגיינה – חשוב מאוד להקפיד על ניקיון בבית וגם בחצר. בכך אנחנו למעשה מצמצמים במידה משמעותית את הגורמים אשר מזמינים אלינו את החולדות.
  • פחים סגורים – יש לאחסן את הפסולת בתוך פחי אשפה סגורים ולהימנע מהשארה של פסולת מזון בחוץ. אלו מושכים מאוד את החולדות.
  • סותמים את נתיבי התנועה של החולדות – חשוב לשמור על נתיבים סגורים המשמשים למעבר חולדות. זה אומר אטימה מקסימלית של כל פתחי הביוב, תיקון סדקים שנוצרו במבנים, גיזום צמחייה מיותרת וגם שמירה על מרחק סביר בין הצמחייה לבין בתי מגורים.
  • איטום הבית – יש לסתום ולאטום חללים מיותרים בבית כמו בחדר האמבטיה, סביב ארונות המטבח, הכיורים וכו'.
  • חתולים – חתולי החצר עשויים להיות יעילים מאוד נגד החולדות כאשר באופן טבעי אלו ירחיקו את החולדות מהאזור. 
הדברה נגד חולדות – מה עושים כשהם כבר פה?
חשוב לדעת כי ההדברה נגד חולדות אינה כמו הדברה נגד קרציות או פרעושים. כאשר אנחנו מבצעים הדברה נגד קרציות ופרעושים אנחנו לא זקוקים לכמות מסוכנת של חומרי הדברה בניגוד  לחולדות אשר עבורן נזדקק לכמות גדולה המסוכנת במקומות יישוב, שם נעדיף את המלכודות. 
מדבירים מזיקים ביחד עם המומחים המוסמכים להדברת מזיקים.
הדברה נגד קרציות ופרעושים כמו גם הדברת טרמיטים על ידי המומחים של יצחק עמר- הם אלו אשר יהוו את הטיפול הנכון וירחיקו את המזיקים. 
 

המזיקים בארצנו: