גיזום עצי דקל

עצי דקל הם מהנאים והיפים שבין עצי ארצנו משפחת הדקלים הם המשפחה שבה צמיחת העץ היא רק לכיוון למעלה ולא לצדדים כמו בעצים אחרים (אקליפטוס אלון פקאן ועוד. 

על הדקלים והארזים נאמר בספר תהילים: "צדיק כתמר יפרח כארז בלבנון ישגה"

בגינות ובחצרות רבות ניתן למצוא עצי דקל המוסיפים חן רב לגינות רבות בארץ ובעולם עצי הדקל התורמים צל לסביבתם אשר מצריכים פעולות טיפוח וגיזום הזנחה והשארת עץ דקל ללא גיזום עלולה לגרום לכך שענפי העץ יעופו ויפגעו בעוברים והשבים. באמצעות גיזום עצי דקל ניתן להפוך שדירה ארוכה למטופחת וגם את הדקל היחיד שמצוי בגינה הפרטית ניתן להפוך בצורה כזאת לכליל היופי. עמר יצחק שירותי הדברה וגיזום מספקים שירות חשוב וחיוני – גיזום וכריתה של עצי דקל, באופן מקצועי ולשמירה על נוי ובטיחות.

מדוע גיזום
מדוע חשוב להקפיד על גיזום עצי דקל בזמן? הדבר חשוב מכמה וכמה סיבות. למשל, כאשר גוזמים כראוי את העץ, שמורים על בריאותו. כך ניתן לסלק ענפים חולים או פגומים. גוזמי עצים יודעים להפוך את העץ ליותר יפה וגם יותר בטוח. כאשר העץ עמוס וכבד מדי, הוא עלול להישבר בשל מזג האוויר סוער. גיזום עצי דקל במועד הנכון יבטיח כי העץ ישמר תמיד יציב. כך העץ לא ייפול על הבית הסמוך או על כלי הרכב שעוברים בכביש ענפי עצי הדקל הקנארי והתמר מכילים בתוך הקוצים שלהם רעלים וכאשר אנו בני האדם נעקצים מענפי הדקלים הדקירה כואבת והרעלים שמוחדרים אלינו לגוף עלולים להיות מאוד אכזריים לכן במידה ונעקצנו על ידי עץ דקל כדאי קודם כל להגיע לקבלת טיפול רפואי במרפאה הקרובה או בבית החולים הקרוב גיזום של ענפים של עצי דקל פעם בשנה לפחות יכול למנוע קריסת ענפי העץ היבשים על העוברים והשבים וגיזום פירות עצי דקל בעונה המתאימה יכולה לגרום להורדת נוכחות של עטלפים בשטח וציפורים שניזונים מפירות הדקלים ולמנוע לכלוכים רבים של הפירות שנופלים בשטח.

עמר יצחק שירותי הדברה וגיזום מבצעים לא רק גיזום של עצים רכים או נמוכים אלא גם מבצעים גיזום עצים גבוהים בגובהה של עשרות מטרים. הדבר נעשה באמצעות ציוד גיזום ומיומנות טכנית שנרכשה בזכות שנים של ניסיון. כאשר מבצעים גיזום עצי דקל אפשר למנוע בכך התמקמות של מזיקים. גיזום וכריתה לפי הצורך יבריחו מהאזור יונים מצד אחד ועטלפים מצד שני. הגיזום מאפשר לעצב את העץ בצורה יפה יותר ומאפשר גם שיקום נזקים הנראים לעין. 

גיזום והדברת חדקונית הדקל האדומה בעצי הדקל בישראל:
בתחילת שנות ה2000 הגיעה לארץ חיפושית פולשת, חדקונית הדקל. מדובר באיום ממשי ומרכזי על אוכלוסיית הדקלים בישראל. עמר יצחק שירותי הדברה וגיזום מבצעים גם גיזום עצי דקל שנפגעו מהחדקונית. גוזמי עצים מומחים יודעים מתי ניתן להציל את העץ ומתי אין מנוס וחייבים לבצע כריתה.

היתרון הגדול של עמר יצחק שירותי הדברה וגיזום טמון בכך שניתן להזמין הדברה שתחסל את החדקונית במידה וטרם גרמה לנזק גדול מדי. במידה והנזק כבד, כך שהעץ עלול לקרוס ללא התראה, הגיזום ימנע זאת ויאפשר בהמשך שתילה של עץ חלופי. גיזום עצים גבוהים ודקלים זה עמר יצחק שירותי הדברה וגיזום.

המזיקים בארצנו: