גיזום וכריתת עצים

לעצים תרומה גדולה לאיכות ואריכות חיינו ובתמורה אנו שואפים להאריך את חייהם בצורה מקצועית ולשמור על המשכיות טובה בצמיחת העץ. אנו נעשה זאת באמצעות פעולות עיצוב וגיזום עצים.
 בגיזום עצים קיימים כמה מושגים שהגוזמים עובדים לפי מושגים אלו. 
 
1. הרמת נוף בעץ היא גיזום הענפים התחתונים של העץ, מבלי לגזום את הענפים העליונים. כך נגרום לנוף העץ לצמוח מנקודה גבוהה יותר.
  • מתי מומלץ לבצע גיזום מסוג הרמת נוף?בעץ שלא נגזם מעולם, וענפיו צומחים מגובה נמוך ומהווים כיום מטרד שתופס לנו שטח בגינה ואנו רוצים שהעץ ישאר אבל לא רוצים שיתפוס לנו מקום רב בגינה.
  • כאשר לאחר פעולת הגיזום פתאום נגלה כניסה של יותר שמש ואור מתחת לעץ, בכך נרוויח ניצול של השטח התחתון מתחת לעץ ושימוש בשטח העליון של העץ (הנוף העליון) כשטח שעושה לנו צל
  • ענפים של העץ שגדלו בצורה אופקית, בעלי נטייה כלפי מטה ועלולים לקרוס על העוברים והשבים מלמטה
 
2. הנמכת נוף: היא בעצם הנמכת צמרת העץ הנמכת הגובהה של העץ באמצעות ביצוע גיזומים מבוקרים במקומות הנדרשים. הנמכת נוף הינה אפשרות שלעיתים מועדפת על כריתת צמרות או כריתת עצים כאשר ההנמכה מתבצעת אנו נרוויח מהעץ את הסרת הסיכון הקיים בעץ בשלב זה או אחר בצמיחתו.
 
3. גיזום עצים מסובכים: קיימים לעיתים מצבים בהם העץ נמצא מעל גג רעפים או גג אסבסט או מחסן ושאנו רוצים לגזום אותו אנו נתקלים בבעיה שאם הענפים יפלו יגרם נזק למה שנמצא מתחת העץ. יש לזכור שמשקלם של עצים גדולים עלול להגיע למאות קילוגרמים ובנפילה על גג אלה עלולים לגרום נזק רב אם לא נדע כיצד לבצע את עבודות הגיזום האלו לכן במקרים כאלו שיש מצב מסובך אנו ממליצים לכם שלא לעשות כלום אלא לפנות אלינו אנו ביצחק שרותי הדברה וגיזום עצים נדע כיצד לבצע גיזום מקצועי לעצים מסובכים הנמצאים בקרבת כבלי חשמל מעל גגות בשיטות חדשניות שלא יפגעו לכם בבית וברכוש שלכם באמצעות מנופי סל או טיפוס על העצים נדע כיצד לבצע גיזומים שלא יגרמו לכם נזקים.
 
4. פינוי גזם: לאחר פעולת גיזום וכריתת עצים נותר לו גזם רב אנו ביצחק שרותי הדברה וגיזום עצים יודעים כיצד לפנות את הגזם מהשטח לגרף לטאטא ולנקות את השטח שבו בוצעה פעולת הגיזום והכריתה.

5 כריתת עצים מסובכים או גיזום עצים או עקירת עצים מהשורש גיזום דקלים ניקוי עצי דקל גיזום לעצי זית וגיזום נכון לעצי הדר גיזום לעצי אקליפטוס הורדת ענפים יבשים מהעץ העלולים לקרוס מגובהה רב גיום לעצי ברוש וטיפול נכון ומקצועי בעצים.

המזיקים בארצנו: