גיזום וכריתת עצים

לעצים ישנה תרומה גדולה לחיינו. הם משפרים משמעותית את איכות חיינו ואת תוחלת החיים שלנו. בתמורה, אנו שואפים להאריך את חייהם בצורה מקצועית ולשמור על המשכיות טובה בצמיחת העץ. אנו נעשה זאת באמצעות פעולות עיצוב וגיזום עצים.
 
מחובתנו להאריך באופן מקצועי את חיוניותם של העצים. על ידי תכנון וביצוע קפדני של גיזום עצים, אנו מבטיחים צמיחה איתנה וקיימות. עצים מטופחים כהלכה ממשיכים לשגשג, ומציעים יתרונות סביבתיים, אסתטיים ובריאותיים. זה חיוני לתעדף את הטיפול שלהם כדי לשמור על המעגל החיוני הזה של צמיחה והתחדשות. עיסוק בתחזוקת עצים שוטפת לא רק משמר את היופי והשלמות המבנית שלהם, אלא גם מחזק את המערכת האקולוגית המקומית. המחויבות שלנו לטיפול בעצים משקפת כבוד עמוק יותר לאיזון של הטבע ולמגוון הביולוגי.
 

גיזום עץ: מושגים חשובים 

בגיזום עץ קיימים כמה מושגים שהגוזמים עובדים לפיהם:
 
1. הרמת נוף בעץ – זהו גיזום הענפים התחתונים של העץ, מבלי לגזום את הענפים העליונים. כך נגרום לנוף העץ לצמוח מנקודה גבוהה יותר.
 
מתי מומלץ לבצע גיזום מסוג הרמת נוף?
  • בעץ שלא נגזם מעולם וענפיו צומחים מגובה נמוך ומהווים כיום מטרד שתופס לנו שטח בגינה, ואנו רוצים שהעץ יישאר אבל לא מעוניינים שיתפוס לנו מקום רב בגינה.
  • כאשר לאחר פעולת הגיזום פתאום נגלית כניסה של יותר שמש ואור מתחת לעץ, בכך נרוויח ניצול של השטח התחתון מתחת לעץ ושימוש בשטח העליון של העץ (הנוף העליון) כשטח שעושה לנו צל.
  • ענפים של העץ שגדלו בצורה אופקית, בעלי נטייה כלפי מטה ועלולים לקרוס על העוברים והשבים מלמטה. 
2. הנמכת נוף – הנמכת צמרת העץ, הנמכת הגובה של העץ באמצעות ביצוע גיזומים מבוקרים במקומות הנדרשים. הנמכת נוף היא אפשרות שלעיתים מועדפת על כריתת צמרות או כריתת עצים. כאשר ההנמכה מתבצעת, אנו נרוויח מהעץ את הסרת הסיכון הקיים בעץ בשלב זה או אחר בצמיחתו. 
 

3. גיזום עצים מסובכים וגיזום עצים בגובה – מתי זה קורה?

קיימים לעיתים מצבים בהם העץ נמצא מעל גג רעפים, גג אסבסט או מחסן, וכשאנו רוצים לגזום אותו אנו נתקלים בבעיה – אם הענפים יפלו, ייגרם נזק למה שנמצא מתחת העץ. יש לזכור שמשקלם של עצים גדולים עלול להגיע למאות קילוגרמים, ובנפילה על גג הם עלולים לגרום נזק רב אם לא נדע כיצד לבצע את עבודות הגיזום האלו, לכן במקרים כאלו כשהמצב מסובך, אנו ממליצים לכם לא לעשות כלום, ולפנות אלינו – אנו ביצחק שרותי הדברה וגיזום עצים נדע כיצד לבצע גיזום עצים בגובה, גיזום מקצועי לעצים מסובכים הנמצאים בקרבת כבלי חשמל מעל גגות בשיטות חדשניות שלא יפגעו לכם בבית וברכוש, באמצעות מנופי סל או טיפוס על העצים. נדע כיצד לבצע גיזומים שלא יגרמו לכם נזקים. 
 

4. פינוי גזם על ידי גוזם עצים מוסמך –

לאחר פעולת גיזום וכריתת עצים, נותר גזם רב. אנו ביצחק שרותי הדברה וגיזום עצים ניתן לכם שירות של גוזם עצים מוסמך. אנו יודעים כיצד לפנות את הגזם מהשטח, לגרף, לטאטא ולנקות את השטח שבו בוצעה פעולת הגיזום והכריתה.

5. גיזום עצים גבוהים או עקירת עצים מהשורש: נקודות חשובות –

גיזום עצים גבוהים מצריך ציוד מיוחד ומומחיות כדי להבטיח שהדבר נעשה בצורה בטוחה ויעילה, לעתים קרובות יש צורך בציוד טיפוס כדי שיהיה ניתן להגיע לענפים גבוהים. באשר עקירת עצים מהשורש, מדובר בפעולה משמעותית שיכולה לשנות באופן דרמטי את הנוף והמערכת האקולוגית. לכן, היא מחייבת תכנון קפדני.

החשיבות של גיזום עץ רימון –

גיזום הוא חיוני להרבה עצים, לדוגמא גיזום עץ רימון הוא חיוני לשמירה על בריאותו וקידום תנובת פרי שופעת.

גיזום עצים גדולים: שמירה על בריאות ויופי –

לעתים קרובות צריך את הכישורים של גוזם עצים מקצועי. גיזום עצים גדולים הוא מקרה כזה. זאת כדי לקצץ בבטחה ענפים, להבטיח את שלמותו המבנית של העץ ולשמור על בריאות העץ והאסתטיקה שלו.

גיזום עץ זית – אמנות גיזום עץ זית 

עוד עץ שגיזום הוא חיוני לבריאותו הוא עץ זית. גיזום עץ זית כולל הסרה סלקטיבית של ענפים ישנים כדי לעורר צמיחה חדשה ולשפר את זרימת האוויר.

גיזום עץ לימון – טיפוח מוצלח של עץ הדר

עובדה חשובה על עץ לימון היא שגיזום עץ לימון לא רק עוזר בשמירה על צורתו וגודלו אלא גם מעודד ייצור פירות. 

גיזום עץ מנגו – המדריך לגיזום עצי מנגו 

חשוב לדעת שגיזום עץ מנגו הוא דבר חיוני לשליטה בגודל העץ ולעידוד צמיחת ענפי פרי חדשים כדי להבטיח יבול איכותי. 

להגיע לגבהים חדשים: גוזם ענפים גבוהים

מי שעוסק בתפקיד זה יכול לחתוך בבטחה ענפים שקשה להגיע אליהם, ולקדם בריאות עץ טובה יותר וצורה אסתטית מהקרקע. לכן חשוב לפנות לגוזם ענפים גבוהים במקרה הצורך. .

עוד מושגים שחשוב להכיר הם: גיזום דקלים, ניקוי עצי דקל, גיזום נכון לעצי הדר, גיזום לעצי אקליפטוס, הורדת ענפים יבשים מהעץ שעלולים לקרוס מגובה רב, גיזום לעצי ברוש וטיפול נכון ומקצועי בעצים.

גיזום עצים מחיר וגיזום עצים בזול: מה חשוב לדעת?

באשר לגיזום עצים מחיר, רבים חושבים שגיזום עצים בזול נשמע מפתה, אך חשוב לוודא שהגוזם שתבחרו יהיה מנוסה, זאת כדי למנוע נזקים פוטנציאליים.

שירותי הדברה וגיזום עצים וטיפול במזיקי עצים לשוק הפרטי והעסקי
לקבלת שירותי ייעוץ / גיזום עצים אנא חייגו

או מלאו פרטיכם בטופס:

המזיקים בארצנו: