גיזום וכריתה

רק עם אישורים
בעשור האחרון אנחנו עדים לשינוי חשיבתי בכל מה שקשור בנושא של גיזום וכריתה של עצים. לעיתים מדובר בעצים היסטוריים או עצים עתיקים במיוחד או סתם כך – עצים אשר אותו נטע האדם עצמו והם יקרים לו. כיום עומד החוק לימינם של העצים כאשר לא פשוט כל כך להחליט על כריתה של העץ. מתי יש צורך בביצוע גיזום וכריתה? מתי מבצעים גיזום עצי דקל? על כך ועוד במאמר שלפניכם.
 
ישנם מקרים אשר בהם אנחנו מוצאים כי העצים מהווים הפרעה, בין אם זה כאשר אנחנו רוצים להקים מבנה במקום בו נטועים עצים או כאשר אנחנו רוצים לסלול כביש חדש או להרחיב כביש ישן והעצים אשר נטועים במקום מפריעים לביצוע התכנית. אז אם בעבר נעקרו עצים בלי מידי הרבה פרוצדורות או כללים הרי שכיום החוק מעורב בכל מה שקשור לעצים. ישנם גם עצים מוגנים אשר אותם אין לכרות וישנם אלו אשר ללא אישור מיוחד לא תהיה אפשרות לפגוע בהם לרעה. 
 
חוק פקודת היערות
ישנו חוק ידוע שהוא מכונה חוק פקודת היערות. עיקר המטרה של החוק היא ההגנה על העצים. במקורו הינו חוק זה ירושה עוד מימי המנדט הבריטי כאשר הוא הורחב לפני כעשרים שנה. כיום כולל החוק 70 מינים של עצים מוגנים אשר הם מוגנים מפני כריתה. עצים אלו הם בעיקר עצי נוי ועצי בר. גם גיזום עצי פרי דורש אישורים מיוחדים.
 
היתר כריתה או העתקה
כאשר עולה צורך בכריתת עצים או אפילו בהעתקה של העץ ממקומו – ואפילו אם מדובר בעץ הנמצא בחצר הפרטית שלנו – זה לא אומר שמדובר ברכוש פרטי שלנו. עדיין לא נוכל לעשות דבר מבלי שנפנה אל הגורמים המתאימים לצורך קבלת אישור לביצוע ההעתקה של העץ או כריתתו.
 
מי נותן את היתר הכריתה? כדי לקבל את ההיתר יש לפנות אל פקיד היערות או אל מורשה למתן היתרי כריתה.
 
גיזום עצים
העצים הצומחים ומסתעפים באין מפריע בתקופת האביב והקיץ הופכים לבעיה כאשר מתקרב החורף. הרוחות העזות והגשמים ולעיתים גם השלגים הופכים את העצים הענפים הללו לבעיה בטיחותית. על כן, חובה לבצע עם התקרב החורף פעולות של גיזום וכריתה ובמיוחד גיזום עצים גבוהים על ידי שמדללים את ענפי העץ ובכך הוא נעשה עץ בטוח שלא יהווה סיכון בתקופות החורף הסוערות.
 
גיזום עצי דקל
גיזום עצי פרי ובמיוחד כאשר מדובר בפעולה של גיזום עצים גבוהים הרי שמדובר למעשה בחלק בלתי נפרד מכל מה שקשור בטיפול בעץ. הגיזום נועד לצורך כמה מטרות. 
  • הוא מחזק את העץ ומשמר את בריאותו.
  • הוא מעניק לו עוצמה ומאפשר את הגידול הנכון שלו.
  • למטרות אסתטיקה ויופי של העץ.
  • מהבחינה הבטיחותית – כדי שהענפים לא יפגעו בחוטי חשמל וכדומה.
     
יצחק עמר שירותי הדברה וגיזום עצים – לשירותכם.

לפרטים והצעת מחיר לחצו על המספר

או מלאו את הטופס הבא:

המזיקים בארצנו: